28. septembril 2009 annab EL põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Mariann Fischer Boel avalöögi tervisliku toitumise uuele kampaaniale.  See kolmest rändkampaaniast koosnev kampaania, mis avatakse ELi peakorteris Berlaymonti hoones Brüsselis, annab kogu Euroopa lastele võimaluse osa võtta kohapealsetest üritustest ja mängudest.

„Maitsva pundi” kampaaniaEuroopa Komisjon käivitab ka interaktiivse veebisaidi, korraldab võistlusi ja muid üritusi, pidades silmas peamist eesmärki – muuta laste söömisharjumused paremaks. Selleks, et sõnum paremini kohale jõuaks, on ulatanud abikäe Belgia tennisetšempion Justine Henin ja 8-aastane Guinnessi rekordi omanik Rosolino Cannio (noorim kõigist, kes on ujunud üle 3,6km Messina väina, mis lahutab Sitsiiliat Itaalia mandriosast).

Tervisliku toitumise kampaania, mida täies ulatuses rahastatakse ELi põllumajanduseelarvest, viiakse läbi koos ELi koolidele puuvilja jagamise kavaga ja koolidele piima jagamise kavaga, mis on tähtsad algatused laste tasakaalustatuma toitumise ja tervislikumate söömisharjumuste kujundamisel.

Tervisliku toitumise kampaania viib sõnumi  söö, joo ja liigu otse koolidesse. Kaheksa nädala jooksul reisivad „maitsva pundi” lõbusad tegelased läbi Belgia, Põhja-Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, Iirimaa, Eesti, Leedu ja Poola. Rändkampaania käigus külastatakse iga päev kahte kooli. Meie rändkampaaniast saavad osa 18 000 last 180 koolis. Kampaania sõnum on: söö hästi, sest vormis olla on tore.

Rändkampaaniaga samaaegselt käib ELi „maitsva pundi” veebisaidil kaheksa nädala jooksul interaktiivne varandusejaht. 8–15 aastased koolilapsed kogu Euroopast püüavad seal võita lõbusaid ja sportlikke auhindu.

„Maitsva pundi” kampaania avatakse peagi aadressil: ec.europa.eu/tasty-bunch