Euroopa Parlamendi Keskkonna Komitee hääletas 22.juunil uue loomkatseid puudutava seaduse täienduste poolt. See puudutab biotsiidide kasutamist, mida rakendatakse inimeste, taimede ja toodete kaitsmisel kahjulike organismide eest.     

Ettepanek sisaldab üht pikimat nimekirja, mida Euroopa Liidu õigusaktis varem nähtud, tingimustest loomkatsetele, mida viiakse läbi enne toote turuletoomist.

Hääletus kinnitas, et aegunud loomkatsed asendatakse kaasaegsete testimise meetoditega, mis võivad loomade osalust katsetes kahandada poole võrra, kui mitte elimineerima täielikult. Vastuvõetud seadustäiendused toovad katsetingimused 21-sse sajandisse ning peegeldavad loomkatsete vähendamise ja asendamise võimalikkust tänapäevaste strateegiate ja meetoditega.

Euroopa Komisjon on kokku pannud kuueminutilise video IHCP (Joint Research Centres' Institute for Health and Consumer Protection) tegemistest. Film tutvustab loomkatsetele alternatiivide leidmisega tegeleva keskuse tööd ning sisaldab intervjuusid mõnede IHCP teadlastega, nagu Sharon Munn, Sandra Coecke, Andrew Worth ja Gilles Bories. Vaata huvitavat videot siit

_______________________________