Uuskasutuskeskuse kevadises kampaanias „Anna uuele ringile!“ kutsuvad asju uuele ringile andma ja uuel ringil tarbima keskuse töötajad erinevatest kauplustest üle Eesti. Uuskasutuskeskuse inimesed peavad vastutustundlikku tarbimiskäitumist oluliseks ning on oma igapäevaste valikutega eeskujuks keskkonnast hoolimisel. Asjade uuele ringile andmine aitab säästa meid ümbritsevat keskkonda.
- Tarbimine ja tervis
- 3. mai 2023
- Foto: Uuskasutuskeskuse poodide juhid / Hanna - Liis Vaasa
Kevad on üks aktiivsemaid kapituulutuse ja kraamimise aegu, et suvele vastu minna kergema koormaga. „Aasta kõige agaram korrastamine saab tihtipeale alguse esimeste soojade kevadpäevadega ning hulk asju kipub majapidamises üle jääma. Kõik sellised liigseks muutunud korralikud asjad soovitame anda uuesti kasutusse, et need ei lõpetaks asjata prügis. Võimalusi selleks on mitmeid, lisaks kauplustele on meil palju mugavaid kogumispunkte,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.
Teadlikkus uus- ja taaskasutamise kohta on aina kasvamas ning paljudes kodudes üha loomulikum. Keskkonnahoidlikust mõtteviisist on kantud ka Uuskasutuskeskuse töötajate enda tegemised. Kaks kevadet tagasi Rakvere Uuskasutuskeskusega liitunud Liis Pilli on leidnud ettevõttes hea võimaluse ühendada vastutustundliku tegutsemise põhimõtted ja huvi moevaldkonna vastu.
„Olen pärit suurperest ning asjade käest kätte ringlemine on maast madalast tuttav. Moeteemad ja rõivaste kokku sobitamine on mulle südamelähedased, kuid seejuures on minu jaoks oluline nende asjade saamislugu. Masstootmine läheb minu põhimõtetega vastuollu. Mulle meeldib eristuda ja selleks leiab palju ägedaid asju teiselt ringilt,“ jutustas Rakvere kaupluse juhataja Liis Pilli.
Ettepaneku hakata üheks Uuskasutuskeskuse kevadise kampaania saadikuks võttis Liis rõõmuga vastu. „Mul on väga hea meel, kui asjade ringlusse andmise sõnum jõuab võimalikult paljude inimesteni. Me teeme ju seda kõike looduse ja elukeskkonna huvides. See on väga suur asi. Kutsun kõiki kraamima ja liigseks muutunud korralikke asju uuele ringile andma!“ Lisaks Liisile kutsuvad asju uuele ringile andma Uuskasutuskeskuse töötajad Tallinna, Tartu ja Narva poodidest ning logistikatiimist.
Asjade uuele ringile andmisel on hästi oluline annetamise lihtsus. Kõigi Uuskasutuskeskuse kaupluste sissepääsu juures on annetusala. Üks mugavamaid võimalusi on tuua asjad endale sobival ajal 24/7 iseteeninduslikult kasutatavatesse kogumismajadesse Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Lisaks leiab Uuskasutuskeskuse kogumiskapid suurimatest kaubanduskeskustest ja kaubamajadest Tallinnas ja Tartus. Kui on soov aga ära anda seisma jäänud korralik mööbel või suurem töökorras kodutehnika, siis neile saab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides tasuta järele kutsuda kaubiku.
Uuskasutuskeskus MTÜ suunab korralikud asjad uuesti kasutusse oma kauplustes ning koostööpartnerite kaudu. Asjade müüki panekuga katab keskus isemajandava organisatsioonina kaupluste ülalpidamis- ja erinevad tegevuskulud. Uuskasutuskeskus toetab igakuiselt suurperesid, lisaks koduta jäänud inimesi, naiste tugikeskuseid, loomade varjupaiku, pagulasi. Samuti teeb keskus koostööd käsitööliste, õpilasfirmade ning filmi- ja teatritegijatega, et anda uus elu tekstiilimaterjalidele. Uuskasutuskeskusel on üheksas Eesti linnas kokku 17 poodi, lisaks e-pood.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta