12. septembril kell 12:00 - 16:00 toimub Tartu Kaubamaja ja Vanemuise teatri vahel asuvas pargis Tartu esimene Väga Väga Vaba Turg.

Väga Väga Vaba Turg on vormilt avalikus kohas toimuv ajutine turg, mis baseerub kinkemajandusel (asjad ja teenused liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel). Lisaks keskkonnasäästlikkuse ja solidaarse resursside jagamise ideede propageerimisele on VVVT näol tegemist omamoodi protestiüritusega, mis vastandab ennast kasumiahnele ja raiskavale tarbimiskapitalismile. Esimesed aktsioonid nimega Väga Väga Vaba Turg (Really Really Free Market) korraldati aastal 2004, kui mitmes USA linnas toimusid alterglobalistide aktsioonid FTAA (Ameerika Vabakaubandusala) tippkohtumise vastu.

Oleksime väga rõõmsad, kui võtaksite 12. septembril toimuvast Väga Väga Vabast Turust osa ka oma organisatsiooniga/sõpruskonnaga.

Kinkimiseks või vahetamiseks sobivad näiteks riided, raamatud, mänguasjad, muusikaplaadid, aiasaadused (näiteks õunad) jms. Ainsaks tingimuseks seame, et pakutav asi oleks veel kasutuskõlblik. Kui soovite ma asju VVVT-l ära anda või vahetada, palume võimalusel nende tarbeks alus või laud kaasa võtta, kui soovite 'kauplemiseks' kasutada telgisisest/varjualust pinda, palume sellest eelnevalt märku anda, et teaksime telkide ja varikatuste muretsemisel sellega arvestada. Ka on meie üritus õige koht, kus demonstreerida oma oskusi ükskõik, mis alal, mis teistele huvi võib pakkuda, olgu selleks näiteks kitarrimäng, mustkunst või akrobaatika.

Seekordne VVVT leiab aset noortemessi Infotulv raames (messi läbivaks teemaks on noorte sotsiaalne ettevõtlikkus, keskkonnasäästlik eluviis ja taaskasutus). Tartu esimese VVVT korraldajaks on A-raamatukogu kollektiiv www.araamat.org). A-raamatukogu on Tartu Kultuuritehases paiknev lternatiivne infokeskus-raamatukogu-kooskäimiskoht, A-raamatukogu on vatud igal nädalal esmaspäevast neljapäevani kl 16-20.

Eeldatavasti külastab Väga Väga Vaba Turgu palju inimesi, kuna samal jal toimub kesklinnas iga-aastane Maarjalaat.

VVVT-l teevad muusikat Misfit Creep (akustiline indie), Sümbioos  jt.