Tasmaania opossumitest tehtud tooted võivad varsti olla üle maailma nii moelavadel kui ka menüüs.

Riigivalitsus arutab haldusplaani eelnõud Tasmaania harjassabaopossumite kommertspüügi ja ekspordi lubamiseks. Ettepanekule on vastu loomaõiguslased, kes nimetavad seda põlismaise looma  ekspluateerimiseks. Sellest hoolimata toetavad eelnõud farmerid, kelle sõnul teevad opossumid kahju nende viljapõldele. Ka Lenah Metsloomaliha omanik John Kelly toetab ettepanekut, sest võiks müüa juba homme miljoni dollari väärtuses opossuminahka Uus-Meremaale, kui ta neile vaid ligi pääseks.

Eelmisel aastal tapeti vilja kaitseks hinnanguliselt 376000 opossumit, kuid opossumitooteid ei ole eksporditud alates aastast 2004, kui viimane haldusplaan aegus. Asurkondi hakataks lähedalt jälgima ja kvootide suuruse üle otsustataks igal aastal uuesti.

Hamiltoni farmer Tim Parsons ütles, kui haldusplaan jätkuks, siis oleks ta üks esimesi vabatahtlikke, kes viiks oma valdused jätkusuutliku haldusplaani alla. Ta lausus, et opossumid on hävitanud paljud eukalüptipuud talle kuuluvas Curriga farmis ja kahjustavad regulaarselt moonisaaki. “Nende arvukus on kontrolli alt väljunud,” arvas ta. “Niisutussüsteemid ja põldude piiramine on põhjustanud opossumite arvu kasvamise valele ja mittesäästlikule tasemele.”

Kuid liikumise "Loomadevastase Julmuse Vastu" (Against Animal Cruelty) Tasmaania koordinaatori Chris Simcoxi sõnul on plaan selgelt metsiku looduse ekspluateerimine kommertskasu eesmärgil: “Iga tööstus, mis on ehitatud loomade tapmiselt tulu teenimiseks, on kahetsusväärne, kuid enamgi veel meie põlislooma korral.”

“Tasmaanias suhtutakse elusloodusesse põlgusega ning see on järjekordne tõestus," ütles RSPCA juhataja Paul Swiatkowski. “Kohalikud loomad peaksid jääma oma keskkonda. RSPCA usub, et igal loomal peab olema oma terviklikkus ning koht looduses.

Allikas: The Mercury.com.au