Laupäeval, 22. mail toimub Viimsis Rannarahva Muuseumi hoovil selle aasta esimene Rannarahva Täika. Täika teemaks on kevadlaat – kauplema oodatakse ilusate asjadega, mis on rõõmuks nii kodule, aiale kui ka pererahvale endile.

„Kindlasti on paljudel kuuri alla või pööningule seismajäänud kraami, mis võiks väikse tasu eest endale uue elu saada, kõik huvitav täikakaup on oodatud. Ootame ostma inimesi, kes vajavad midagi koju või aeda, kuid samas ei taha sellele väga palju kulutada – kindlasti leiab täikalt midagi huvitavat,“ sõnas SA Rannarahva Muuseum turundusjuht Eha-Kai Mesipuu. „Samal ajal toimub Viimsis ka iganädalane Viimsi Taluturg, kus on müügil vaid kodumaised toiduained nii väiketootjailt kui ka väikestelt majapidamistelt, kellel oma aias kasvatatut üle jääb. Ootame kõiki Viimsisse, veetma kasulikku ja huvitavat laupäeva.“

Taluturg on avatud igal laupäeval 10–14 Viimsi Vabaõhumuuseumi turuplatsil. Kauplema oodatakse nii talunikke kui väiketootjaid, aga ka kõiki neid, kel oma aias kasvatatut üle jääb. Osta saab eestimaiseid puu- ja köögivilju, aia- ja metsamarju, mett ja meetooteid, liha- ja kalatooteid, kodumune, erinevaid küpsetisi ning muud talukaupa, aiataimi ja meistrite käsitööd – kõike, mis Eestimaal valmistatud või kasvatatud.

Lugege ürituse kohta lisa: www.rannarahvamuuseum.ee