Süsteem, mis muundas Šotimaa destillatoris süsinikdioksiidi kütteõliks, võitis Shelli Kliimamuutuste Trampliini nimelise  40 000 naela (1 miljon krooni) suuruse auhinna.

Šoti Bioenergia Ettevõtete Kooperatiiv arendas välja süsteem süsinikdioksiidi heitmete muundamiseks väärtuslikuks kütuseks, kasutades muundamisprotsessis vetikaid.

Katsesüsteem tootis õli ja proteiini, mida saab kasutada kütusena. David Van Alstyne Šoti Bioenergia Ettevõtete Kooperatiivist peab tulemust fantastiliseks toetusavalduseks kogu projektile ja rahalist auhinda kogu süsteemi edasiarendamise aluseks. Inglismaal on suur hulk pruulijaid ja destillaatoreid, mis kasutavad rasket kütteõli alkoholi tootmiseks ja kes on huvitatud uuest süsinikdioksiidi kütuseks muundamise tehnoloogiast.

Üks destillaator põletab keskmiselt 200 tonni kütteõli päevas, mis on võrdeline umbes 500 tonni süsinikdioksiidi väljalaskega. Uus tehnoloogia vähendab märgatavalt süsinikdioksiidi emissiooni, luues kasutuskõlblikku biodiislit.

Välja on kuulutatud rahvuslik plaan arendada välja torustike võrgustik, et juhtida tehastes kokkukogutud süsinik merealustesse  “abiliste” ladudesse.