Kõik huvilised on oodatud liituma võistlusega, mis rikastab vaba veebientsüklopeedia sisu Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna teemadel. Sel aastal toimub 21. märtsist kuni 31. maini teist korda artiklikonkurss „Kesk- ja Ida-Euroopa kevad“, mis on üks suuremaid võistlusi kogu Vikipeedia 15 aasta pikkuses rahvusvahelises ajaloos. Sajad vabatahtlikud autorid 22 keelekogukonnast loovad ja täiendavad artikleid piirkonna riikide kultuurist, ajaloost, geograafiast, spordist, poliitikast ja paljust muust.

Ühiskirjutamise eesmärk on koguda teavet regiooni maade eripalgelisest kultuurist, traditsioonidest ja inimestest, koondada teadmisi igast piirkonna nurgast. Vabade teadmiste hulga ja kvaliteedi kasvatamine aitab suurendada teadlikkust ja teineteisemõistmist.

Vikipeediates on Kesk- ja Ida-Euroopa teemadel veel väga palju lünki. „Paljudes selle piirkonna Vikipeediates on rohkem teavet suurriikide kui meie oma maailmanurga kohta. Kas või näiteks geograafiliste paikade kirjeldusi. Sama kehtib teiste teemade kohta, nagu poliitika, ajalugu, kunst, kultuur jne,“ ütles Nikola Kalchev, selleaastase võistluse rahvusvaheline koordinaator.

„Teiste hulgas ootavad ka eestikeelse Vikipeedia lugejad pikisilmi ülevaateid piirkonna maade kunstist, kirjandusest, muusikast, aga samuti rahvuslike suurkujude, ühiskonnaaktivistide, sportlaste, teadlaste elulugusid,“ lisas Eestis võistlust korraldava MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Teele Vaalma.

Ettevõtmine on ka piirkondliku koostöö oluline väljund, mis edendab Wikimedia liikumises ülemaailmse vabatahtlike võrgustiku ja Wikimedia projekte toetavate mittetulundusorganisatsioonide tihedamat lõimumist.

Võistlusel võib osaleda igaüks. Eestis hindab osalejate tööd žürii ja parimaid auhindab MTÜ Wikimedia Eesti. Seejuures võivad eriauhindu saada kõigist regiooni maadest kirjutajad ja esmakordsed Vikipeediasse panustajad. Auhinnatseremoonia toimub juunikuus Tallinnas Euroopa Majas.

Võistluse veebileht.