Vikipeedias toimus 1. – 31. maini rahvusvaheline fotovõistlus Wiki Loves Earth ehk Looduspärand Vikipeediasse, kus osalesid ka Eesti fotograafid. Eesti fotograafid saatsid võistlusele kokku 600 fotot, millest parimad valiti välja rahvusvahelisse finaali.

Fotovõistlust hakkas 2013. aastal korraldama Ukraina Wikimedia ning aasta hiljem oli see juba rahvusvaheline. Võistluse eesmärkideks on anda vabasse kasutusse võimalikult palju pildimaterjali loodusmälestistest ja kaitsealadest ning panustada keskkonna kaitsmisse avalikkuse parema teavitamise teel.

2015. aasta võistlusel osalesid fotograafid 26 riigist ning kokku saadeti võistlusele üle 100 000 foto, millest iga riigi žüriid saadavad välja parimad, mis saadetakse rahvusvahelisse finaali. Eesti pilte hindasid tunnustatud loodusfotograafid Arne Ader ja Urmas Tartes ning Vikipeedia kogukonnast Robert Reisman.

Lisaks rahvusvahelisel finaalil osalemisele hinnati parimaid Eesti fotograafe auhindadega 600 euro väärtuses.

Eelmisel aastal pälvis eestlaste seas rahvusvahelises finaalis kolmanda koha Janno Loide oma fotoga hilissügisesest hommikust Mukri rabas.

2015. aasta fotovõistluse finaali saadetud töid saab vaadata siit.