Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajatele on väga oluline korraldada festivali keskkonnasõbralikult ja jätkusuutlikult. Hooligem keskkonnast, enda ökoloogilisest jalajäljest ning jätkusuutlikkuse sotsiaalsetest aspektidest, et meie maakera, loodus ja festival kestaksid võimalikult kaua.

  • Bioneeri uudised
  • 2. jaanuar 2019
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

Festivali pealikud otsustasid vastu võtta ühise uusaastalubaduse, et  iga pealik isiklikult loobub perioodil 1. jaanuar 2019 - 31. juuli 2019 ühekordsete topside kasutamisest. Kuigi lubaduse andsime ja arvestust peame vaid ühekordsete topside kasutamise kohta, proovime minimaalselt kasutada ka ühekordseid plastpudeleid ning loobuda teiste ühekordsete nõude tarbimisest.

Viisime endi keskel läbi uuringu, millest selgus, et kasutame keskmiselt  3 ühekordset topsi kuus.  Kokku jäetakse uusaastalubadusega liitunud meeskonnaliikmete poolt kasutamata kuus keskmiselt 72, kuni juuli lõpuni üle 500 ühekordse topsi. Seda ei ole küll palju aga see on siiski algus!

Tule kampa,  anna sama uusaastalubadus, registreeri ennast allpool ja jälgi kui paljudest ühekordsetest topsidest suudame koos loobuda! Kõikide liitujate vahel loositakse välja ägedat folginänni ning juulikuus ka pass festivalile! Mida rohkem kampaaniaga liitunuid, seda enam säästame loodust ning jääb kasutamata ühekordseid topse.

Topsikampaaniaga saab liituda siin.