Neljapäeval, 27. juulil kell 16 leiab Pärimusmuusika aida väikeses saalis aset raamatu „Viljandi pärimusmuusika festivali lood” avalik esitlus ja jututuba. Äsja kaante vahele saanud raamatusse on kogutud festivali korraldamisega seotud inimeste põnevad juhtumused ja meenutused. Esitlusel juhib juttu raamatu autor Kairi Leivo ja vestluseks on valmis raamatutegelased, kes oma mälestused raamatusse rääkisid.

  • Bioneeri uudised
  • 25. juuli 2017
  • Aga Viljandi lossimägede muru eest hoolitsevad nüüd lambad. Foto: Kairi Voosalu.

Veerandsada aastat toimunud Viljandi pärimusmuusika festival on aluse pannud lugematule hulgale lugudele. Värvikad folgijutud peegeldavad, millistest uskumatutest juhtumistest üks suur festival koosneb.

„Viljandi pärimusmuusika festival on nagu suur kirju pusle, mis koosneb tuhandetest kildudest, tahkudest, lugudest,” mõtiskleb raamatu koostaja Kairi Leivo. „Sellesse raamatusse on koondatud vaid üks murdosa festivali telgitaguseid, korraldajate soove ja unistusi ning ka publiku mälestusi. Vaatamata sellele sai raamat parajalt paks ja sisukas, ” räägib Leivo.

Kairi Leivo sõnul on oodatud kõik huvilised jututuppa, kus juubelifestivali ülevas meeleolus võivad päevavalgele tulla ka need lood, mis seekord raamatusse ei mahtunud. “Ehk räägib mõni kuulajagi oma loo,” kutsub Leivo kõiki festivalist osa saama. Raamatut saab endale soetada Pärimusmuusik aida infoletist.

Raamatu “Viljandi pärimusmuusika festivali lood” esitlus toimub Viljandi pärimusmuusika festivali raames. Suvise muusikasündmuse teema on „Uut ja vana“, mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks. Pika ajaloo jooksul on festival inimeste muusikamaitset avardanud ligi üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Täpsemat infot festivali kohta leiab korraldaja Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt www.folk.ee või ürituse Facebookist.