2012. aasta jaanuaris kogunesid tootjad ja huvilised Männiku Metsatallu, et alustada koos otse tootjalt tarbijale toiduvõrgustikku. Saadi tuttavaks tootjatega, lepiti kokku esimene kaubakohtumise aeg ja koht ning tegutsemise viis. Söödi head ja paremat. Sel aastal peame üheskoos pidu juba viiendat korda. 


Usume, et paljudele on jäänud meelde eredamad hetked kohtumistest Selma Teesalu, Andro Roosi, Kaupo Vipi, Enn Onni ja paljude teistega. Lea Maling riietas eelmisel aastal tootjad keskaegsetesse rõivastesse ja andis näpunäited taluniku laadal riietumiseks.

Täname väga juba neljandat korda oma õla alla paneku eest Maainfo Keskusest Krista Kõivu ja Reve Lamburit. Sel aastal teist korda on meiega koos Eesti OTT MTÜ ja Sirkka Pintmanni panus, aitäh!

Eesti OTT aastapäeva seminaril osalemine pakub võimalust maal elamisest unistavale inimesele saada tuttavaks talunikega, saada nõu, abi, jagatud kogemust ning teha tulevikus koostööd.

Linnaelanik saab suurel talulaadal maitsta ja osta ning seejärel seminaril kuulda ja näha, kuidas talus need tooted algusest lõpuni valmis saavad.

Juba talutootmisega tegeleja kohtub teiste tegijatega ning kohtumine pakub kogemusi ja koostöövõimalust.

Varasemalt toimunud aastapäeva seminaride info:

2013. aastal

2014. aastal

2015. aastal

Eesti OTT (lühend: otse tootjalt tarbijale) on kodanikeühendus, mis koondab Eesti OTT tootjavõrgustikke ja mille eesmärk on soodustada kohalikku kaubavahetust ning levitada sõnumit kohaliku tarbimise tervendavast mõjust majandusele, looduskeskkonnale, kogukondlikele sidemetele ning inimeste tervisele. 

Päevakava

9.30 algab sündmus  koosolekuga OTT võrgustike tootjatele ja toimkondadele.

12.30 avatakse uksed kõigile huvilistele suure talutoidu laadaga.

14.00 jätkub päev seminariga "Kohalik kaubavahetus- tervendav mõtteviis".Jutuks tuleb raha liikumine toitu ostes; piima-, liha-, teravilja-, köögiviljakasvatus ja toodete valmistamine Eesti talus. Naaber.market müügikeskkonda tutvustavad selle loojad Paavo Ränk ja Magnus Nirgi ettevõttest Bo Technologies.  

Päeva lõpuosas esilinastub 2015. aastal vändatud Eesti OTT dokumentaalfilm.

Päeva juhib: Priit Oks

Pääse seminarile: 2 EUR  (õpilastele tasuta)