Viru Keskuse teisel korrusel on avatud Taani saatkonna poolt kokku pandud rändnäitus "Kliimamuutused – globaalne ja isiklik väljakutse". Näitus on kõigile tasuta ning jääb avatuks 18. detsembrini.

Näitus tutvustab 7. detsembril Kopenhaagenis alanud ÜRO Kliimamuutuste Konverentsi COP15, kus kohtuvad maailma suurriikide juhid, et jõuda kokkuleppele Kyoto Protokolli järellepingu osas kliimamuutustega võitlemiseks. Viru Keskuses välja pandud näituselt „Kliimamuutused – globaalne ja isiklik väljakutse“ leiab suurel hulgal kasulikku informatsiooni kliimamuutuste olulisemate küsimuste, ÜRO kliimakonventsiooni ning taastuvenergia ja energiasäästu võimalustest. Olulist infot jagatakse näitusel ka selle kohta, kuidas saab igaüks oma tarbimisharjumusi muutes olukorda leevendada. Näiteid on toodud nii Taani kui ka Eesti praktikast.

Viru Keskuse turundusjuhi Taivi Koitla sõnul on kliimamuutuste tagajärjel tekkinud probleemid väga laiaulatuslikud, meil kõigil tuleks käituda energiasäästlikumalt ja keskkonnasõbralikumalt. „Kliimamuutuste teema on praegu päevakorras rohkem riikide ja poliitikute tasandil, üksikindiviidid probleemi mastaapsust niivõrd ei tunnetagi, kuigi see puudutab meist igaühte,“ sõnas Taivi Koitla. Näituse eksponeerimisega soovib Viru Keskus päevakorralise teema inimestele lähemale tuua.

Viru Keskus on Tallinna enimkülastatav kaubanduskeskus, mis koondab üle 100 kaupluse ja teeninduskoha. Keskuses paikneb lisaks moe – ning tarbekaupadele Baltikumi suurim raamatukauplus ja ilupiirkond ning trendikas spordiklubi. Keskust külastab päevas keskmiselt 30 000 inimest ning see on kujunenud oluliseks kohtumis-, meelelahutus – ning kultuurisündmuste toimumispaigaks.

Lisainformatsioon näituse kohta: www.denmark.ee/energia