Kui tihti me mõtleme selle peale, mis toimub meie veresoontes? Mitte liiga tihti. Samuti selle peale, miks meie nahk teeb teatud vigureid ja läheb aeg-ajalt kas rasuseks või kuivaks? Eks see sõltub palju ka meie keha tüübist, veregrupist ja paljudest muudest teguritest, kuid on oluline mõista, et naha kuivus, nõrgad ning katkevad juuksed ning halb enesetunne ning depressioon ei ole mitte välised, vaid sisemised nähtused.

 Selle asja juures on üks väga positiivne külg: kuna see kõik on meie endi kätes ja ükski viga või häire meie keha töös pole ju miski "süsteemiväline" nähtus, saame meie ise selles suhtes väga palju ära teha. Kehvemal juhul leevendada,  paremal juhul võime ka kõiki häireid tervendada ja parandada.

Meie enda avastus keha kohta ütleb, et keha on kõige õnnelikum siis, kui teda on nii seest, kui väljastpoolt pidevalt korralikult õlitatud. Süües õli toidu kõrvale ja määrides seda endale peale saavutame naha tasakaalu, tervikliku organismi ja ka vaimse tasakaalu.

Kas tõesti? Kõige lihtsam on proovida ise n.ö. oma naha peal.

Järgnevalt sellest, milleks õli hea on.

Süües aitab õli tagada veresoonte tervishoidu ja korrasoleku ning ennetada (nt oliiviõli puhul) ka rinnavähki. Samuti aitab õli vähendada vererõhu- ja diabeediriski ning  astma ja artriidi tõsidust. Kuna õli sisaldab väga palju erinevaid antioksüdante ja erinevaid rasvhappeid, alandab õli salatitele, suppidesse ja putrudele pannes veres kahjuliku kolesterooli taset. Samal ajal tõuseb kehale vajaliku kolesterooli taset, mis kaitseb veresooni sinna tekkida võiva rasvase katu eest.

Kõige huvitavam õli omadus on aga hoopis vastupidine tavauskumustest rasva söömise ja kehakaalu tõusu kohta. Nimelt aitab õli väga hästi vähendada inimeste kehakaalu. Pannes õli igal hommikul müsli ja pudru peale või võttes teda kasvõi lihtsalt niisama 2 supilusikatäit sisse, saavutame hämmastavaid tulemusi nii kehakaalu, näonaha tervise kui ka üldise enesetunde osas. Nahk hakkab ilusasti läikima, muutub pehmeks ja ka juuksed lähevad läikima!

Olles väga hea seedimise korrastaja, väljutab organismist väga hästi ka jääkaineid, mis enesetunde halvaks võivad teha. Üldine väsimus ja loidus võib lisaks ületöötamisele või vaimsetele pingele olla ka näiteks selle tulemus, et keha on otsast otsani mürke täis ega jaksa enam sissetulevat energiat endale vajalikeks aineteks ümber töödelda. Vanadel aegadel kasutatigi seetõttu õli nii ravikunstis, puhastavates ravikuurides kui ka toidulaual päris ohtralt.

Võttes hommikul 1 spl õli suhu ning hoides seda seal ühe minuti, sülitades pärast õli välja, saame lahti suhu öösel kogunenud mürkidest. Teise supilusikatäie õli võiks juba alla neelata, et ka seedimissüsteem ärkaks ja puhastuks. Mõne nädala pärast võite avastada, et teie üldine enesetunne on parem ja kõik justkui libisebki elus paremini. Samuti on korrastunud seedimine, kauniks muutunud nahk ja juuksed.

Kasutage õli julgesti ning te tunnete ennast tervena!

Allikas: Ökoviis
Foto: oliveoilfromspain.com.au