Tänasest alustas Circle K projekti, mille eesmärk on edendada üle-Eestiliselt kogukondlikku väikeettevõtlust. Selleks paigaldati 31-te Circle K täisteenindusjaama teadetetahvlid, kuhu on oodatud teel olijatele suunatud kogukonna teated, puhkekohtade info ja aiasaaduste müügisõnumid.

  • Bioneeri uudised
  • 28. juuni 2020
  • Foto: Kogukonna teadete tahvel Circle K teenindusjaamas/Pressifoto

„Koroonaviiruse piirangutest tingitud majandusseisak on tugevalt mõjutanud kõiki ettevõtjaid, sealhulgas maapiirkondade väikeettevõtjaid, kes suure osa oma iga-aastasest käibest teenivad  suveperioodil. Circle K kogukonnaprojekti algatusega soovime anda enda panuse kohaliku elu edendamisele ning kutsuda üles kõiki meie tarbijaid eelistama eestimaist,“ lausus Circle K peadirektor Kai Realo.

Circle K täisteenindusjaamadesse paigaldati teadete tahvlid, kus kohalikud ettevõtjad saavad teel olijatele tutvustada nii kohalikke teenuseid, vaatamisväärsusi kui ka toodete müügiinfot.

„Näiteks ootame teadetetahvlile kuulutusi kohalike puhkemajade, talusaaduste müügi ning vaatamisväärsuste kohta, mida  teel olijad võiksid külastada ning mis muidu teekonnale ei pruugi jääda. Meie soov on tõsta nii suveseiklejate teadlikkust Eesti eri paigust kui ka ärgitada tarbima kohalikku toodangut, edendades seeläbi maapiirkondade ettevõtlust,“ kirjeldas Realo.

Ta lisas, et kui teel olija saab Circle K teenindusjaamas võimaliku tursimistalu, aiasaaduste kasvataja, suitsukala müügikoha või avatud talu kohta infot, siis saab paremini ka enda reisi marsruuti planeerida ning seeläbi vähenevad maanteedel ootamatud manöövrid, kui lihtsalt möödudes müügisilti märgatakse.

Teadetetahvlid paigutati Circle K 31-te täisteenindusjaama, mis jäävad väljapoole Tallinnat ja Tartut, et aidata kaasa väiksemate piirkondade kohalikule tegevusele. Teadetetahvlid leiab teenindusjaama seinalt.

Realo sõnul on teadetetahvlile oodatud kõik teated ja kuulutused, mis sisaldavad tarbijatele olulist informatsiooni kogukonna vaatamisväärsuste, pakutava toote või teenuse kohta. „Circle K jätab endale õiguse eemaldada teadetetahvlilt kõik ebasobivad teated,“ selgitas Realo.

Teadetetahvlid on leitavad järgnevatest teenindusjaamadest:

    Harju maakond, Peetri
    Harju maakond, Keila
    Harju maakond, Jüri
    Harju maakond, Viimsi
    Ida-Viru maakond, Kohtla-Järve
    Jõhvi, Tartu mnt
    Jõhvi, Tallinna mnt
    Jõhvi, Narva mnt
    Narva, Kesklinn
    Narva, Linnapiiri
    Pärnumaa, Häädemeeste
    Pärnu, Tallinna mnt
    Pärnu, Riia mnt
    Pärnu, Papiniidu
    Pärnu, Ülejõe
    Lääne-Viru maakond, Haljala
    Rakvere, Väljavahi
    Rakvere, Näpi
    Viljandi, Endla
    Viljandi, Leola
    Rapla maakond, Urge
    Rapla maakond, Märjamaa
    Võru, Pikk tn
    Võru, Kesklinna
    Jõgeva maakond, Mustvee
    Jõgeva maakond, Adavere
    Järva maakond, Aravete
    Järva maakond, Mäo
    Valga maakond, Valga
    Põlva maakond, Põlva
    Haapsalu, Uuemõisa