Väljaspool kodu töötamine toob enamasti kaasa ka vajaduse süüa töökohal. Kuidas aga saada tööl söönuks ja joonuks keskkonna- ja miks mitte ka tervisesõbralikumalt, sellest Bioneer täna kirjutabki.
- Ettevõtlus
- Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
- 28. detsember 2018
Hommikusöök töö juures. Kui teie ettevõtte igapäevase rutiini hulka kuuluvad vabama sisuga hommikused koosolekud koos kohvi ja küpsistega, siis kaaluge võimalust, teha koosolek hoopis kontori köögis, pakkudes inimestele küpsiste asemel putru. Nii alustavad töötajad päeva tervislikuma hommikueinega ja ettevõte säästab raha ning pakendeid. Soe hommikusöök töökohal eeldab muidugi vastavate kodumasinate olemasolu.
Eelistage säästvaid jooke. Oma suhtumist keskkonda ja inimestesse saab ettevõte näidata pakkudes töötajatele õiglase kaubanduse või mahepõllumajanduslikku päritolu teed ja kohvi. Säästvate valikute hulka kuuluvad ka kodumaiste taimeteede või viljakohvi joomine. Ärge kasutage kohvikapsleid. Nii hoiate kokku pakendeid.
Töökohal ei pea alati tee tegemiseks kasutama teepakikesi, vaid võib eelistada ka lahtist teepuru ja eraldi sõelaga teekannu. Nii säästate suure koguse pakendeid.
Loobuge ühekordsetest toidunõudest. Lisaks keskkonna säästmisele toob korduvkasutatavate nõude eelistamine kaasa ka korraliku rahasäästu.
Loobuge pudeliveest. Jooge kraanivett.
Kui teile meeldib töö juures näksida, siis eelistage tervislikke näkse. Puhastage näiteks porgandeid ja võtke neid korduvkasutatava karbiga kaasa.
Sööge võimalusel korralik lõunasöök. Loobuge harjumusest süüa kiirsuppe või kiirnuudleid. See ei ole tervislik toit. Kui teie kontori köögis on pliit või ahi, siis saate teha lõunasööki ka töö juures. Miks mitte teha soe ja tervislik toit mitme peale.
Võtke toit tööle kaasa. Kui teie töökohas on toidu soojendamise võimalus, siis saate raha säästa, võttes toidu purgi või karbiga kodust kaasa.
Ostke salatit ja valmistoitu mitme peale ja suurema karbiga. Kui te käite töökaaslastega koos lõuna ajal poes salatit või valmistoitu ostmas, siis ostke toit mitme peale. Nii säästate pakendeid.
Sortige tööl prügi. Peaaegu alati tekib tööl süües nii bio-, pakendi- kui ka paberjäätmeid. Võtke endale vaevaks tekkiv prügi ära sorteerida.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta