Triikimine on üks tüütu ja aeganõudev tegevus. Palju mugavam on triikimata jätta. Ja kohe oletegi sammukese keskkonnasõbralikum. Nii säästate elektrit ja aurutriikraua korral hoiate kokku ka vett. Bioneer toob ära mõned nipid, kuidas triikimisega vähem vaeva näha.

  • Valige juba poes rõivaid ostes sellised esemed, mis ei vaja triikimist. Kuigi triikimist mitte vajavad rõivad on sagedamini sünteetilised, leidub siiski ka looduslikest materjalidest riiete hulgas sobivaid. Esmase ülevaate riietuseseme kortsuvusest saab juba poes, kuigi rõivaid uuena ostes sellele 100% lootma jääda ei saa. Uued rõivad on  enamasti kortsumisvastaste ainetega töödeldud. Kasutatud rõivaste poes saab nn kortsutesti teha küll. Kortsutesti tegemiseks võtke tükike rõivast pihku, suruge käsi tugevasti kokku ja seejärel uurige, kas ja kui palju riie kortsus.

  • Pange riided võimalikult sirgena kuivama. Kui nööril on ruumi vähe, siis voltige riided kenasti kitsamaks. Ärge lükake riideid nööril kortsu, sest sellistest kortsudest on isegi triikides raske lahti saada.

  • Valige rõivale õige riputamisviis. Tihti on vaja triikida riideid vaid seetõttu, et kuivamine on jätnud kangale koledad kortsus jäljed. Keegi ei taha ju välja minna T-särgiga, millel on rinna peal tugevad kortsus jäljed nöörist ning pesulõksudest. Kui aga T-särk riputada nöörile alumist otsa pidi siis ei panda sageli jälge tähelegi, eriti kui T-särk juhtub olema pere noorimate trennivarustuse hulgas. 

  • Kuivatage riideid pahupidi. Nii vähendate kortsumisjälgi ja säästate rõivaid päikese käes pleekimise eest.

  • Pange pesulõksude alla valged paksemast riidest tükid. Sedasi hoiate ära pesulõksujälgede tekke ja väldite pestud esemete määrdumist (kui pesulõksud on puidust).

  • Kui võimalik, siis loobuge pesulõksudest üldse. Kui teie majas on olemas  pesukuivatamise ruum (näiteks pööning), mida saab korralikult tuulutada, siis saab vähemalt osaliselt pesulõksudest loobuda. Sellises ruumis pole otsest vajadust pesulõksudega näiteks voodilinasid nöörile kinnitada.

  • Triikige vaid neid riideesemeid, mida kindlasti on vaja triikida. Näiteks sokid passivad jalga triikimatagi, lasteaialaste õuepükse pole samuti mõtet triikida ja köögirätikud lähevad nagunii kortsu. Kui voodipesu on kapis kenasti voldituna olnud, siis pääseb ka selle triikimisest.

  • Hoidke oma kapp korras. Te võite osta heast materjalist rõiva ja kuivatada seda ideaalselt, aga kui te selle lihtsalt puule riputamata ja voltimata kappi surute, ei pääse te triikimisest ikkagi.

  • Kuivatage triiksärke riidepuul. Kontrollige, et särgi varrukad poleks kuivamise ajal puntras ja krae oleks õiges asendis. Olgugi, et te peate särgi üle triikima, kulutate te sirgelt kuivanud rõivale vähem aega ja energiat.

  • Triikige õige kuumusega. Nii säästate materjali ja energiat. Kui riietusesemel on märge, et seda tohib triikida näiteks teise kuumusastmega, aga teie saate eseme kergelt sirgeks ka esimese kuumusastme juures, siis kasutage madalamat.


Rõivaste hooldamine