Aafrika tudengid lustisid eile Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) Aafrika päeval, tutvustades ülikooliperele oma mandri kirevat kultuuri. Eesti suurimas välistudengite kogukonnas TTÜs õpib 83 Aafrikast pärit tudengit.

Päev algas rahvariietes Aafrika tudengite rongkäiguga TTÜ linnakus. Seejärel sai kuulata põnevaid ettekandeid Aafrika ekspertidelt, panna end proovile aafrika tantsu trennis, tutvuda temaatiliste näitustega, soetada tõelist aafrika käsitööd ning mekkida aafrika toitu.


TTÜ innovatsiooni– ja rahvusvaheliste suhete prorektori Tea Varraku sõnul on TTÜ üks kõige rahvusvahelisemaid organisatsioone Eestis. „Meil õpib tudengeid rohkem kui 80 riigist ning ligi 10% TTÜ rohkem kui 13 000-liikmelisest tudengiperest on pärit välismaalt,“ ütles Varrak. „Välistudengid on ühele ülikoolile väga olulised, sest nad esindavad erinevaid kultuure ja kombeid ning neil on oma ideed ja mõtted, mis rikastab kogukonda meie ülikooli ja Eesti üliõpilasi. See aitab leida uuemaid, põnevamaid ja toredamaid lahendusi.“