Eesti esimene taaskasutusdisaini e-pood Deupmakers avas oma portaali aprilli keskpaigas. Valikus on esindatud taaskasutatud materjalidest valmistatud disainesemed laiast maailmast. Pearõhk on seni Eestis laiema üldsuse jaoks tundmatute Aafrika riikide disainerite loomingul.

  • Tarbimine ja tervis
  • 26. aprill 2021
  • Foto: pixabay.com/photos/cruising-world-earth-globe-asia-4057622/

Aprilli keskpaigas avatud Deupmakers e-poest leiab laias valikus taaskasutamise teel uuesti sündinud materjalist tooteid laiast maailmast.

Kuna taaskasutusdisain on eriti levinud Aafrikas, kuid samas on sealne looming Eestis vähe tuntud, paneb Deupmakers rõhku just nimelt Aafrika riikidest pärit omanäolisele toodangule.

Esindatud on sellised riigid nagu Burkina Faso, Senegal, Ghana, Keenia jne. Valikus on vanadest plätudest toodetud Aafrika loomad Keeniast kui ka mööbel ja valgustid vanadest naftatünnidest Burkina Fasost ja Senegalist.

Deupmakersi missioon on viia laia maailma parima disainiga kasutatud esemetest ja ümbertöötlemata materjalidest loodud tooted, seejuures kandes sotsiaalset ja ökoloogilist vastutust.

Tulevikus soovitakse olla Balti-ja Põhjamaade tunnustatuim jätkusuutliku disainimüüja, toetades selle läbi parema elukeskkonna loomist tulevastele põlvedele.

Kogu pakutud tootevalik vastab rangetele kriteeriumitele, mis tuginevad kolmele põhimõttele: võimalikult väike ökoloogiline jalajälg, sotsiaalne vastutus ning tipptasemel disain.

See tähendab, et suurem osa toodete toorainetest moodustavad jäätmed ehk >50%. Toodete pakendamisel kasutatakse võimalikult loodussõbralikke või taaskasutatud materjale ja kauba saatmine kliendile toimub süsinikuneutraalsel viisil.

Välistatud on lapstööjõud ja orjandus, ning tootjaid tasustatakse ausalt, kasutades võimalikult otseseid tarneahelaid. Pakutud toodangu disain kuulub maailma kõrgemasse kategooriasse ja tooted on valminud käsitööna.

”Meie eesmärgiks on tuua Eesti turule midagi seni nägematut ja uudset, mis avab paljude jaoks seni suhteliselt tundmatu maailma mitmes mõttes - nii taaskasutusdisaini kui ka Aafrika mandri kaasaegse disaini näol”, lisas Deupmakersi kõneisik Markus Nagel.


Ettevõtte taustainfo: Deupmakers OÜ loodi selle aasta märtsis, selleks,et tuua Eestisse Aafrika ja teiste maailmajagude seni tundmatuttaaskasutusdisaintoodangut ja viia see esialgu läbi veebipoe Eesti ja teiste Balti-ja Põhjariikide tarbijateni