Positiivsete muutuste sünd, olgu tegemist töötuse vähendamise, taaskasutuse suurendamise või millegi kolmandaga, ei toimu üleöö. Sotsiaalseid ettevõtjaid sütitab soov ühiskonnas midagi paremaks muuta. Selle asemel, et meeleavaldusi korraldada, kirjutavad nad äriplaane, kaasavad investoreid ja teevad kõik, et äriideega turule tulla. Et nii maailm paremaks muuta.

 • Ettevõtlus
 • 20. oktoober 2018
 • Foto: Pixabay (CC0 Creative Commons)

Mis oleks, kui alustaks just nüüd ja praegu? Ei loe, kas Sul küpseb peas alles algusjärgus mõte või oled jõudnud ideetasandilt kaugemale – Ajujaht ootab kõiki.

Ajujaht annab kõige põhjalikuma ja praktilisema äriloomise kursuse, mida Eestist leiad. Anname sulle mentori. Koolitame sind ja su meeskonda ärimudeli, turunduse, ekspordi ja muudel olulistel teemadel. Avame sulle uksed meie üleeuroopalisse kontaktvõrgustikku.

Järjekorras kolmandat aastat annab SEB koos Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustikuga Ajujahil välja Sotsiaalse ettevõtluse eriauhinda, mille väärtus tänavusel hooajal on 5000 eurot. Selle aja jooksul on Ajujahile esitatud ca 100 ühiskondliku või sotsiaalse probleemi lahendamiseks suunatud ideed. Neist tuntumad on lastel krooniliste haigustega võidelda aitav Triumf Health, erivajadustega inimesi ja hooldajaid ühendav CareMate, mobiilsete töötubade abil noori metalli- ja puidusektori ametite juurde toov Merkuur ja palju teisi.

“SEB peab initsiatiivi jätkusuutliku ühiskonna loomisel ülioluliseks – olgu see hariduses, tervishoius, keskkonnateadlikkuses või mõnes muus valdkonnas. Me loodame, et saame siin pangana luua sünergiat, tuua oma ärilis teadmisi sotsiaalsete ettevõtete teenistusse ja seeläbi aidata kaasa meie kõigi elukorralduse arengule,” räägib SEB Balti divisjoni strateegia valdkonna juht Andra Altoa.

Sotsiaalsete ettevõtete võrgustiku juht Jaan Aps arvab, et kõige ägedamad ettevõtjad ei piirdu maailma vallutamise unistusega, vaid muudavad maailma teadlikult ka paremaks. “Ajujaht on alustavatele maailmamuutjatele suurepärane võimalus saada paika elujõuline ärimudel ja hankida hulga kontakte edasiseks. Sotsiaalse ettevõtluse eriauhind ja miks mitte Ajujahi peapreemia veel pealekauba,” arvab ta.

Esita oma idee kuni 28. oktoobrini. Ideid saab esitada siin.


Auhinnafondile kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi jõudnud tiimid. Ajujahi auhinnafondi panevad kokku Ajujahi toetajad.

Lõviosa auhinnafondist jaguneb 3 superfinalisti vahel:

 • Võitja 30 000 €
 • II koht 15 000 €
 • III koht 5 000 €

Ajujahi toetajad panevad aga välja ka mitmeid eriauhindu, millele kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi ehk Top 30 hulka jõudnud meeskonnad:

 • Sotsiaalse ettevõtluse kategooria eriauhind 5000 €
 • Eriauhind vähenenud töövõimega inimestele keskenduvale ideele 3000 €
 • Eriauhind parimale Harku vallast pärit ideele 5000 €
 • Eriauhind parimale Saue vallast pärit ideele 5000 €
 • Eriauhind Tallinna elukeskkonda paremaks muutvale ideele 3000 €
 • Eriauhind Tartu linna lemmikule kuni 4000 €

Tutvu Ajujahi hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris !