Esmaspäeval, 5. oktoobril algab XII üleriigiline leivanädal “Rukkileib meie laual”, mis kestab 11. oktoobrini. Eesti Leivaliidu algatatud iga-aastase kampaania eesmärk on juhtida tähelepanu heale ja tervislikule rukkileivale eeskätt laste ja noorte hulgas.

Leivaliidu tegevdirektori Arnold Kimberi sõnul muutub meie maailm üha kirevamaks ka toidu mõttes ja seetõttu peab klassikat ikka meelde tuletama. “Rukkileib on maitsev ning olnud meie toidulaual tänaseni pea aegade algusest,” tõdes Kimber. “Miski ei asenda rukkileiba eestlaste menüüs ei tervislikkuse ega toiteväärtuse poolest ja leib on meile südamelähedane,” toonitas ta.

Leivanädalal on kindlad rituaalid ja ettevõtmised nagu rukkileiva õnnistamine, uudseleiva viimine presidendilossi, lahtiste uste päevad Eesti veskites ja pagaritööstustes, näitusmüügid, degusteerimised, temaatilised näitused ning üritused lasteasutustes, koolides ja muuseumides. Kaasa löövad valla- ja maavalitsused, perearstikeskused, kultuuriasutused ja paljud teised. Üritused toimuvad üle kogu Eesti.

Ürituste kohta lugege lisa SIIT.