Nagu me kõik teame, siis on alates homsest avalikes kohtades maski kandmine kohustuslik. Eesti Vabariigis on antud korraldus kanda maski aga senini pole antud täpseid juhiseid, mida teha kasutatud maskiga! Seda kahju, mida valesti utiliseeritud maskid teha võivad, ei oska me ette kujutadagi.

Maskid lendlevad ringi ja nende küljes olevatesse kummidesse võivad takerduda ning sel viisil hätta sattuda meie metsade elanikud. Kõige harilikum nähtus linnapildis on see, et inimesed ostavad toidukohtadest toitu kaasa ja viskavad toidujäätmed koos maskiga prügikasti.

Sellise maiuspala leiab kiiresti üles aga vares või kajakas ja takerdub kas jalgupidi või tiibadega maski kummidesse. Parimal juhul saab hädaline abi kiiresti, kuid halvimal juhul jõuab ta ennast juba enne ennast vigastada või maski hoopiski endale sisse süüa.

Maske kandes oleme me kaitsnud küll viiruse eest endid kuid hooletult maske ära visates jätnud looduse kaitseta.

Siinkohal oleks hädavajalik, et avalikus linnapildis olevaid suurema kasutusega kohtades prügikaste tühjendataks tihedamalt, kui seda senini tehtud on.

Igat maski või kummikindaid eraldi kilekottidesse pakendada on omakorda reostamine ja prügi tekitamine. Ei ole raske peale kasutamist maski kumm katki lõigata või tõmmata!

Hoides ennast ja teisi, kaitseme endast nõrgemaid!

Kui hoolid metsloomadest, siis helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link

Aitäh kõigile meie toetajatele!