2020. aastal on toiduabi vajavate inimeste arv mõnes Eesti piirkonnas pea kahekordistunud, mis on oluliselt kahandanud Toidupanga varusid. Raskel ajal sai Toidupank arvestatava rahasüsti firmalt Procter & Gamble, kes annetas novembris alanud kampaania tulemusena Toidupangale 3000 eurot. Selline toetussumma võimaldab Toidupangal osta ca 12000 kg toiduaineid, millega saab ära toita umbes 3500 inimest.

Summa kogunes heade inimeste abiga, kes ostsid kampaania perioodil Arieli, Fairy ja Lenori tooteid – iga Selveris nendele toodetele kulutatud euro pealt annetas Procter & Gamble 2,5 senti Eesti Toidupangale. Lisaks rahale annetas Procter & Gamble Toidupangale ka Arieli, Fairy ja Lenori tooteid, mis jagati laiali toetust vajavatele lastega peredele.

Eesti Toidupanga kommunikatsiooni- ja projektijuht Claudia Vihma nentis, et toiduabi vajavate inimeste arv on võrreldes eelmise aastaga tõesti mõnes piirkonnas pea kahekordistunud, mistõttu on üha raskem toidupankadel oma toiduvarudega hakkama saada.

„Seetõttu oleme Arieli, Fairy ja Lenori kampaaniast tulnud summa üle äärmiselt õnnelikud. Esimest korda ajaloos on Eesti Toidupank sunnitud sel aastal ise toitu juurde ostma ja ka kõnealuse annetuse summa kasutame hulgihinnaga suuremas koguses toiduainete soetamiseks, mida abivajajatele jagada. Täname Procter & Gamble’it ning kõiki, kes kampaania perioodil tooteid ostsid!“ väljendas Claudia Vihma tänulikkust.

Lisaks rahalisele toetusele annetas Procter & Gamble Eesti Toidupangale ka suuremas koguses Arieli, Fairy ja Lenori tooteid, mis jagati novembris puudust tundvatele lastega peredele.

„Tänaseks oleme kõik Procter & Gamble tooted peredele laiali jaganud. Viimane kogus läks abivajajatele Anija valda, kes olid puhastusvahendeid nähes väga positiivselt üllatunud ja ütlesid, et tunne on nagu oleks varajase jõulukingituse saanud,“ kommenteeris Claudia Vihma.

Toidupank pakkus eelmisel aastal toiduabi keskmiselt 7200 abivajajale nädalas. Käesoleval aastal on abivajajate arv hüppeliselt kasvanud. Tallinna toidupangas, mis on Eesti toidupankadest suurima toidukäibega, on abivajajate arv kasvanud kõige drastilisemalt - kui eelmisel aastal jagas Tallinna Toidupank toiduabi ühes nädalas keskmiselt ligi 3000 inimesele, siis praeguseks ulatub abi saanute arv juba üle 6000 inimeseni nädalas. Sealhulgas on ligi pooled abivajajatest lapsed. 3000 eurone annetus võimaldab toidupangal osta ja abivajajatele jagada 12000 kg toiduabi, millest jätkub umbes 3500 inimese abistamiseks.

Toidupanga abistamiseks on mitmeid võimalusi: tulla toidukogumispäevadele vabatahtlikuks, annetada toitu kauplustes, osta kampaaniatooteid või teha rahaline annetus.