Sihtasutus Archimedes jagab Euroopa Liidu haridus-, noorte-, ja spordiprogrammi Erasmus+ 2019. aasta taotlusvoorus Eesti hariduse valdkonna õpirändeks kokku 12,5 miljonit eurot.
- Keskkonnaharidus
- 21. august 2019
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Selle aasta taotlusvoor on mitmeti erakordne. Õpirändesse läheb rekordarv inimesi ja konkurents on märkimisväärselt kasvanud.
“Huvi osalemiseks Erasmus+ kui rahvusvahelisest teadmiste vahetamise süsteemis näitab tõusutrendi. Paljudes valdkondades, nagu näiteks humanitaar- ja kunst, on õpirändlus muutunud lahutamatuks osaks,” tõdes Sihtasutus Archimedese juhatuse esimees Rait Toompere.
“On rõõmustav, et üha enam kasutatakse praktikavõimalusi ja tuuakse väärtuslik kogemus Eestisse tagasi.”
Toompere sõnul võimaldab Erasmus+ paljudel saada oma elu esimene rahvusvaheline kogemus õppimise või praktika alal.
“Uued keskkonnad, arusaamad ja teadmised on selliste õpirändlustega paratamatult kaasnevaks nähtuseks,” sõnas ta.
Erasmus+ programm toetab sel aastal 12,5 miljoni euroga 92 haridusasutuse (104 projektiga) vähemalt 4 601 inimese õpirännet, mis on programmi taotlusvoorude rekord.
Euroopa-siseses õpirändes on kokku osalemas 4 120 inimest ning kõrgkoolide kümne üleilmset õpirändeprojekti toetavad vähemalt 481 inimese lähetust.
Võrreldes eelmise aastaga on konkurents kasvanud, taotletud õpirännetest said toetuse 67% (2018. aastal vastavalt 81% ja 89%).
Kõige tihedam oli see kõrghariduse üleilmses õpirändes, kus taotletud rännetest said toetuse vaid iga kolmas (31%), järgnesid üldharidus ja täiskasvanuharidus, vastavalt 37% ja 43%.
Projektidest maksimumpunktid ehk 100st punkti 100st, said kaks õpirändeprojekti: Tallinna Pae Gümnaasium projekt „Ingliskeelsete ainete ja inglise keele õpetajate kaasamine kooli keelekümblusprogrammi“ ning Keila Kooli projekt „Teise kultuuritaustaga õpilaste tõhus õpetamine ja kaasamine“.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta