"Ehe õnn" on raamat uuest positiivsest psühholoogiast, mille teadvustamine ja rakendamine aitab leida ja avada oma loomuse ning kogeda selle õitselepuhkemist kogu täiuses.

Ehe õnnAutor Martin E. P. Seligman, PhD, on Robert A. Foxi nimelise õppetooli psühholoogiaprofessor Pennsylvania ülikoolis. Tema uurimisaladeks on positiivne psühholoogia, õpitud abitus, depressioon, etnopoliitiline konflikt ja optimism. Aastal 2002 sai ta California Psühholoogiaseltsi autasu "eluaegse väljapaistva andami eest teadusse ja praktikasse". Seligman on saanud elutööpreemia Ameerika Psühholoogide Assotsiatsioonilt teaduse ja selle rakenduste arendamise eest. Aastal 1998 valiti ta Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni presidendiks.

“Ehedast õnnest” leiate palju värvikaid näiteid, huvitavaid katseid, põnevaid küsimustikke ja uuringuid, mis tõestavad raamatus esitatud väiteid. Näiteks selgub Harvardi professori George Vaillant’i uuringust, et talutava vananemise parimate ennustajate hulka kuuluvad kopsakad sissetulekud, kehaline tervis ja elurõõm. 

Raamatus leiduvaid küsimustikke, mille abil saate mõõta oma ja pereliikmete õnnelikkuse ja/või optimismi taset, on võimalik teha ka inglise keeles otse Seligmani veebisaidil www.authentichappiness.org

Koolitus- ja konsultatsioonifirma KA Konsultatsioonid suhtluskoolitaja ja konsultant Katrin Aedma on „Eheda õnne“ kohta kirjutanud nii: ““Ehe õnn” aitab üle minna traditsiooniliselt psühholoogialt – puudujääkide avastamiselt, häirete leevendamiselt ja negatiivse kõrvaldamiselt – pigem elu helgema poole võimendamisele. Teos aitab meelde tuletada rõõmuallikate olemasolu iseendas ja seda igaühel, kes vajab oma elu sügavamat teadvustamist.

Koolitaja saab sellest raamatust kinnitust meeldiva õppekeskkonna loomise vajalikkuse kohta ning igapäevatööks huvitavat statistikat, teste ja tööriistu (mudeleid). Psühholoogidel on võimalik selles teoses heita muu hulgas ka kiirpilk valdkonna arengusse, sest autor peatub psühholoogia ajaloo lõikes nii olulisemail väidetel kui ka nende käekäigul. Ja muidugi on “Ehe õnn” suurepärane inspiratsiooniallikas lapsevanematele, kes võiksid sellest raamatust ammutada rohkesti ideid iseenda ja oma laste tunnete-mõtete suunamiseks.“ 

* * *
Seligmani tööde nimistus on 20 raamatut ja 170 artiklit motivatsiooni ja isiksuse kohta. Tuntuimate tööde hulka kuuluvad „What You Can Change & What You Can't" („Mida saad ja mida ei saa muuta"), „The Optimistic Child" („Optimistlik laps"), „Learned Helplessness" („Õpitud abitus"), „Abnormal Psychology" („Hälvikute psühholoogia") ja „Learned Optimism" („Õpitud optimism").

http://www.pilgrimbooks.ee/product/3561/?cid=3156

* * *

Kirjastus Pilgrim - Martin E. P. Seligman "Ehe õnn"
Tõlkinud: Henn Käämbre
Pehme köide
320 lk