Kui peres on väiksed lapsed, siis paratamatult tekib riideid, mis on neile väikeseks jäänud. Enamuse neist saab edasi anda. Kuid sageli tekib ka selliseid, mis edasi andmiseks ei kõlba. Mina ei raatsi selliseid riideid prügikasti visata. Võtsin käärid ja hakkasin ribasid lõikama.
Kuna suurt kogust riideid on tüütu lõikuda, siis särki enda ette võttes jagasin selle vasakult paremale viieks osaks. Kaks osa murdsin tagasi. Selletõttu sain ribadeks lõigata nelja kordset riiet ning lõpus olevat ühe viiendiku ehk kahekordse riide jätsin läbi lõikamata. Nii ridastasin terve särgi alt üles.
Pärast lõikasin sellest läbi lõikamata osast ülemineku ühelt realt teisele ehk särgist tekkis spiraal. Ribade jämeduseks/laiuseks sai umbes 2-3 cm. Mina ise seda joonlauaga üle mõõtma ei hakkanud vaid võtsin lõigates mõõduks pöidla otsa ja esimese sõrmenuki vahelise laiuse. Nii oli lihtsalt mugavam lõigata.
Kui hunnik riideribasid oli valmis lõigutud, siis asusin heegeldama. Kuna mul kodus piisavalt suurt heegelnõela polnud, siis kasutasin selle asemel kahte sõrme. Hoiatan kohe ette ära, et selline näppudel riideribadest heegeldamine võib päris korralikult näppe kuivatada: See mõjub ka sõrmeküüne ümbruse nahale, mis võib korralikult narmendama minna. Vähemalt minul nii juhtus. Nii oleks hea heegeldada mitmes jaos ning nahka vahepeal niisutada.
Heegeldasin täpselt samamoodi nagu heegelnõelagagi kõigepealt silmustest paraja pikkusega keti. Selle pikkuseks valisin oma väljasirutatud käte laiuse. Edasi asusin kinnissilmustes edasi-tagasi ridu heegeldama ning endale meelepärase pikkusega vaipa kujundama.
Minu vaip tuli nii suur, et igal rida tuli ise värvi ehk ühe rea kohta läks vaja ühte särki või püksipaari ribastatult. Nii tuleb selliselt tehtud vaip päris raske, kuid mõnusalt värviline. Olen heegeldanud ka ringiratast kaltsuvaipa aga see edasi-tagasi tehtu tuli parem välja. Minul hargnes vähemalt esimene kergemini üles kui teine.
Hetkel on minu vaip umbes 150 cm lai ning 200 cm pikk. Sellise vaiba puhul on heaks küljeks see, et teda saab alati pikemaks heegeldada või lühemaks harutada.
Head meisterdamist.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta