Kui ei soovi ilusalongi külastada? Iluvahendite müüginumbrid näitavad, et üha rohkem tehakse iluprotseduure ise kodus

Hea meelega jätaksime erinevad iluprotseduurid pigem professionaalide hoole alla, kuid kuna enamik ilusalongidest on suletud, näitavad e-poodide müüginumbrid, et üha rohkem hoolitsetakse oma välimuse ja enesetunde eest ise kodus.

Kaup24 parfüümide ja kosmeetikatoodete grupi arendusjuhi Laura Sipavičiūtė sõnul on erinevate näo- ja juuksehooldustoodete müük kasvanud.

„Näeme, et kuigi inimesed viibivad rohkem kodus, kasvab huvi erinevate ilutoodete vastu. Näiteks on kehakosmeetika müük võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud kaks korda. Inimesed ostavad erinevaid seepe, tahkleid palsame, dušigeele ja kehakreeme. Samuti on väga populaarsed eeterlikud õlid, mis näitab, et inimesed otsivad ilusalongidele alternatiivseid võimalusi ja kuidas oma välimuse ja enesetunde eest hoolitseda,“ rääkis Sipavičiūtė.

Ta lisas, et depilatsioonitoodete ja jumestuskosmeetika, näiteks ripsmetuššide ja lauvärvipalettide müük on tõusuteel. „Inimestel on rohkem aega ja näeme, et antud keeruline olukord pole nii palju mõjutanud soovi olla terve ja ilus. Inimesed hoolitsevad enda eest ja püsivad sel viisil paremas tujus. See aeg, mis enne kulus tööle liikumiseks või pärast tööd inimestega kokku saamiseks, on nüüd selleks, et enda eest hoolitseda ja kodus erinevaid iluprotseduure läbi viia,“ kirjeldas Sipavičiūtė.

Lihtsad viisid oma välimuse eest ise hoolitsemiseks:

Juuksed

“Kui juuksurisalongid on ajutiselt suletud, kuid juuste värv vajab värskendamist, on toonivad šampoonid ideaalne alternatiiv ning need tooted on e-poodides populaarsust kogunud,” lausus Laura. Juuksurid ei soovita juukseid kodus värvima hakata, kuna see võib teha rohkem kahju kui kasu, siis toonivad šampoonid või juuksevärvid on praegusel ajal parim lahendus. Samuti on hea mõte proovida erinevaid maske, õlisid ja seerumeid, et juukseid tugevdada ja neile kena sära anda. Iluspetsialistid soovitavad parimaks juuksehoolduseks kolme etappi:

• Juuste pesemine

• Palsami kasutamine

• Õlidega niisutamine

Küüned

Sipavičiūtė soovitas kodus püsti seada oma küünesalong, kuna see pole kunagi lihtsam olnud. Olgu tegemist kas tavalise küünelaki või geellakiga, saab oma maniküüri ja pediküüri hõlpsalt kodus teha. See on ka suurepärane viis oma loomingulisust rakendada ja proovida erinevaid trende - näiteks küünte värvimine erinevate värvidega, neile joonistamine, sama värvi erinevate toonide kombineerimine või kaunistuste panemine. Eriti positiivne on võimalus oma küünte värvi või teemat muuta igal ajal, kui soov või tuju tekib.

Nägu

Praegu on ideaalne aeg energiat andvate ja puhastavate näomaskide tegemiseks. Kangas- ja mullimaskid on juba pikka aega populaarsed olnud, nii et kui sa ei ole jõudnud neid veel proovida, siis nüüd on õige aeg. Sipavičiūtė sõnul eelistavad kliendid kallimaid näohooldusbrände nagu Clinique, Shiseido, Lancome ja Biotherm, aga ka apteegibrände nagu Eau Thermale Avene, Uriage, La Roche Posay ja Novexpert. Müüginumbrid näitavad, et üha rohkem tellitakse näoseerumeid ja -maske, mis on arusaadav, kuna nägu vajab pärast tuulist ja vihmaset talve mõnusat turgutust, nii et kõikvõimalikud niisutavad seerumid ja näoõlid on just õige lahendus, et näole sära tagasi anda. Näohoolduse parimaks soovituseks on:

• Puhastamine - näo pesemine.

• Toonimine - naha tasakaalustamine.

• Niisutamine - naha niisutamine ja pehmendamine.

Keha

Kui kodus on vann või saun, siis nüüd on hea aeg seda kasutada. Mõnus muusika, aroomiküünlad ja eeterlikud õlid aitavad luua lõõgastava spaa meeleolu. Kehakoorijad ja sügavniisutavad kreemid on ideaalne viis oma kehale hoolitsust näidata. Sipavičiūtė sõnul on eestlastel kasvav huvi ka raseerimiskosmeetika vastu, müüginumbrid on eelmise aastaga kasvanud üle 20%.