Tänasest novembrini ootab Keskkonnaministeerium ettepanekuid koostatud üleujutusohupiirkondade ja üleujutusega seotud riskipiirkondade kaartide kohta.
- Bioneeri uudised
- 3. juuni 2019
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Alates 2011. aastast koostab Eesti üleujutusega seotud riskide hinnangut, ohu- ja riskikaarte ning maandamiskavasid ja uuendab neid iga kuue aasta tagant.
Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialisti Agne Aruväli sõnul kinnitati aasta alguses üleujutusega seotud riskide ajakohastatud hinnang, millega määrati 16 riskipiirkonda. Uutena lisandusid riskipiirkondade nimistusse Sindi linn ja Raasiku alev. Järgmise sammuna ajakohastati riskipiirkondade kohta koostatud kaardid. Üleujutusohupiirkonna ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaardid näitavad veetaseme tõenäolist tõusu 10, 50, 100 ja 1000 aasta jooksul ning kirjeldavad võimalikke kahjulikke tagajärgi.
„Üleujutusohupiirkonda on soovitav mitte ehitada või kui, siis nii, et üleujutus sind võimalikult vähe mõjutaks,“ märkis Aruväli.
Üleujutusohupiirkonna ja üleujutusega seotud riskipiirkonna kaartide koostamise materjalid on avalikkusele kättesaadav Keskkonnaministeeriumi kodulehel.
Töö avalik väljapanek kestab kuus kuud. Avaliku väljapaneku käigus saavad kõik esitada koostatud materjalide kohta kirjalikke ettepanekuid kuni 30. novembrini 2019.
Ettepanekuid saab esitada veebivormi kaudu või e-posti teel aadressile agne.aruvali@envir.ee. Keskkonnaministeerium vastab ettepanekutele hiljemalt kuu jooksul pärast avaliku väljapaneku lõppemist.
Keskkonnaministeerium korraldab ka sügisel avalikud arutelud. Täpsem teave arutelude kuupäevade ja toimumise kohtade kohta lisatakse kodulehele septembriks.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta