Kutsume kõiki huvilisi 29. sept - 1. okt Valgamaale Soontaga kaitsealal ja selle ümbruses toimuvale kassikaku otsimise talgutele. Talgute käigus püütakse üles leida ka Põru must-toonekure pesa ja Soontaga kanakulli. Talgutel osalemine on prii, talgulisi ootame appi mitmekümne ringis. Talgute lõpus toimub ühine EuroBirdwatch2017, mille käigus pannakse kirja kõik kohatud linnuliigid. Talgud toimuvad EOÜ mälumängusarja ühe väljundina.

  • Keskkonnaharidus
  • 10. september 2017
  • Kassikakk (Bubo Bubo), Foto: Achim Raschka, Wikimedia Commons

Taustaks - kassikakk on I kategooria kaitsealune linnuliik, kelle arvukus on viimase veerandsaja aasta jooksul tunduvalt vähenenud. Neid pesitseb Eestis veel ligikaudu 50 paari. Kassikakud pesitsevad maapinnal, enamasti valgusküllases vanas männimetsas. Kassikakk on paigalind, kes kasutab samu elupaiku aastakümneid. Arvukuse kahanemine on peamiselt tingitud vähesest sigimisedukusest, mida põhjustavad pesarüüste, pesitsusaegne häirimine, saakloomade arvukuse muutused ja piirkonniti ilmselt ka liigikaaslaste vähesus. Kuna kassikaku pesa asub enamasti maas, on see ka röövlitele lihtsalt kättesaadav. Rohkem infot kassikaku kohta saab lugeda siit. 

Talgute käigus otsitaksegi selle väärika linnu tegevusjälgi maastiku läbikammise teel. Kohapealseid töid aitavad planeerida Rein Nellis ja Tarmo Evestus.

Kui soovid talgutel osaleda, pane ennast kirja siit!