SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kutsub inimesi pildistama ja seeläbi märkama kodukandi paisude juurde rajatud kalapääse. Pildiralli eesmärk on panna inimesi märkama jõgedel olevatele paisudele rajatud kalapääse ning ühtlasi huvi tundma, mis kalaliigid antud jões elutsevad ning rändavad. Pildistamisperiood kestab 1. juulini ja töid oodatakse KIKi Facebooki lehele või e-postiga aadressile kalapaas@kik.ee

„Kõik pildid avalikustatakse KIKi sotsiaalmeedia lehel ning meie lisame sinna omalt poolt kalapääsu kohta käiva info - mis kalaliike oodatakse pääsu kasutama, kes on selle projekteerija ja ehitaja ning milline oli projekti maksumus,“ ütles struktuuritoetuste projektikoordinaator Ööle Janson.

Selleks, et kalapääsudest ja seda kasutavatest kalaliikidest rohkem teada saada, tuleks teha kalapääsust foto, laadida see KIKi Facebooki lehele või saata e-postiga kalapaas@kik.ee. Kodukoha kalapääsude leidmisel on abiks kaart.

Laekunud fotode seast valitakse välja nii KIKi kui ka rahva lemmik ning tööde autoreid tunnustatakse keskkonnateemaliste meenetega.

Alates 2009. aastast on KIK kalapääsude rajamist toetatud Euroopa Ühtekuuluvusfondi rahadest 18,3 miljoni euroga. KIKist on toetust saanud ligi 40 projekti ning selle raha eest on rajatud või rajamisel üle poolesaja kalapääsu. Kalapääsudega seotud projekte rahastatakse meetmest „Vooluveekogude seisundi parandamine“. Hetkel on käimas VII taotlusvoor, kuhu saab esitada taotlusi kuni 28. juulini.