Briti disainer Carl Smith on loonud „närtsiva lille” prototüübi – kunstipärase klaaslille vaasis, mis reageerib kodusele energiakasutusele kas õitsemapuhkemise või närtsimisega. Kui kodune energiakasutus hakkab kasvama, peegeldub see lille värvuses ja kujus – suurenev tarbimine närtsitab lille ja muudab selle värvuse purpurselt lillaks.

Närtsiv lill peegeldab kodust energiakasutust väga unikaalsel moel – sel on võime muuta värvust erivärviliste LED valgusdioode kaudu ja kuju, kopeerides nii lille tegelikku käitumist liigses kuivuses ja kuumas. Esteetiline kaunidus läbi õie värvigamma ja kroonlehtede kuju mida klaaslill pakub, kui majapidamise energiakasutus on madal, hävib kiiresti, kui asutakse mõttetult energiat raiskama – õie värvus muutub, kroonlehed tõmbuvad kokku ja lill demonstreerib oma suremist.  Lill ei reageeri hetkelistele tarbimise kõikumistele, kuid pikemaajaline ebaefektiivne energiakasutus hakkab juba otse peegelduma selle käitumises.

Närtsiv lill saab käsklused põhiliste energiaarvestite külge kinnitatud eelhäälestatud ja wifi laineid edastatavatelt kontrolleritelt.

Allikas: Treehuger