Mis on ökoloogiline katseklaaside alus? See uus patenteeritud toode on tekkinud tänu Euroopa Liidu projekti BASIS tegevustele.

Ökoloogilised katseklaaside alused on tehtud igapäevaseks kasutamiseks mõeldud kõvast kartongist, samas on alused painduvad. Neid saab puhastada alkoholiga, keskkonnasõbralikult utiliseerida ning nad on odavad. Aluste kokkupanemine võtab aega umbes 30 sekundit.

Lisaks katseklaasialuste valmistamisele tegeleb Miliot Science erinevate laboratoorsete instrumentide, tarbekaupade ja reaktiivide müügiga. Miliot Science on noor ettevõte, mis alustas tegevust 2010. aastal eesmärgiga tuua kvaliteettooteid Põhjamaadesse otse tootjatelt. Juba 2011. aastal saadi esimene patent ettevõtte oma ökoloogilisele katseklaasialusele. See sai alguse tänu BASIS projektist leitud koostööpartnerile Annahousele. Annahouse on Läti ettevõte, mis tegeleb tugevast kartongist mänguasjade valmistamisega.

Central Baltic Interreg IV A Programmi finantseeitav BASIS projekt (Building up Availability of SME Internationalisation Services) kestis kaks aastat (2011-2013) ning selle aja jooksul on mitmed väikeettevõtted leidnud häid koostööpartnereid naaberriikidest. Näiteks ettevõte Meritta Bra leidis endale koostööpartneriteks BonBon Lingerie (Eesti) ja Lauma (Läti). Samuti on välisturule sisenemine õnnestunud Läti ettevõttel Saubag, mis tegeleb elektrooniliste infostendidega.

Projekti BASIS eesmärgiks oli tekitada ettevõtlusnõustajate rahvusvaheline võrgustik ning 14 partneri kolme aasta tegevuse tulemusena on suhtevõrgustik ka loodud. Seega võivad väikeettevõtted Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist pöörduda julgelt oma piirkonna ettevõtluskonsultantide poole ning nad saavad naaberriigi turule sisenemiseks kvaliteetset konsultatsiooni. Ettevõtluskonsultantide kontaktid, projektidokumendid ja koolitusmaterjalid on kättesaadavad projekti kodulehel:www.ttu.ee/basis