Sündide arv on Eestis kasvanud. Kasvab ka nende naiste arv, kes on teadlikud oma vajadustest ja ühel või teisel põhjusel otsustavad valida sünnitamiseks tuttava ja sõbraliku ümbruse – oma kodu. 

Kodu on naise jaoks alati olnud kõige tähtsamaks kohaks. Iga ruum ja iga nurk kajab vastu hoolest ja armastusest, mida naine on oma kodu jaoks andnud.  Rääkimata väikestest asjakestest, kingitustest, mis on seatudki oma kohale selleks, et tuletada meelde olulisi hetki elus. See kõik toetab naist, kui tal on raske. Kodus saadakse kokku, et võtta vastu pere jaoks kõik suured otsused. Kui on raske, siis kodu on see, kus kõik on kindel ja oma.

Naisele, kes avaneb lapse sünniks, on kõige olulisem keskkond, mis on pingevaba, intiimne, toetav ja kaitset pakkuv. Ka lapsele on oluline, kuidas ja kus ta sünnib, sest õnnelik ja harmooniline ema pakub turvalist beebiiga ja sünnikogemus mõjutab kogu tema järgnevat elu.

Hoolas riskide kaalumine raseduse jooksul, põhjalik igakülgne ettevalmistus ja tugev vastutustunne on need, mis lubavad naisel teha otsuse sünnitada kodus. Kodussünnitus on pere jaoks õnnistav elamus, mis on kulminatsiooniks 9 kuud kestnud põhjalikule ettevalmistusele. See sündmus jääb kodus helisema ja meenutama ennast veel kauaks ja ta ei kao kuhugi kaugusesse.

Kodussünnitus ei ole põgenemine haigla eest. Haigla on koht, kust naine saab abi alati, kui ta selleks vajadust tunneb. Taanis ja Inglismaal tehtud uuringud tõestavad, et kodus on sünnitada turvalisem kui haiglas tingimusel, et on tagatud meditsiiniline tugi. Käesoleva aastani on Eestis kodussünnitust planeerivatel naistel olnud võimalus raseduse ajal ja sünnituse juures saada abi tugiisikutelt, kes on saanud vastava koolituse. Loodetavasti saab käesolevast aastast kodussünnitajatele kättesaadavaks ka seadustatud meditsiiniline tugi nagu teistes Euroopa maades.

http://www.kodussynnitus.ee/ekt.html