Mõningaid nippe ja soovitusi koduse majapidamise ja igapäevase elu paremaks korraldamiseks.

Kardinad. Et kardinaid akende pesemise ajaks mitte alla võtta, riputa need üle riidepuu, see aga kinnita kardinapuule.

Peeglid. Ära tarvita peeglite pesemisel vett, see võib nõrgudes hõbedakihti kahjustada. Kasuta klaasipuhastit ja kuivata peegel hoolikalt.

Muljutud pind. Et raske mööbli poolt muljutud kohta vaibas üles kohendada, aseta sinna jääkuubik ja lase sel sulada. Lase kohal kuivada, seejärel ime seda tolmuimejaga.

Valged riided. Valgetele puuvillastee  kootud riietele saad anda endise värskuse neid paari sidrunilõiguga korraks keetes.  Liiga kaua valgeid riideid pestes võivad nad jällegi koltuda.

Vajalikud riided. Kappi koristades riputa kõik riidepuud konksuga tagurpidi, aasta jooksul keerad ringi need, mida kasutad, ülejäänute vajalikkust tasub kaaluda.

Punase veini plekk. Kui juhtud endale või mööblile peale valama punase veini pleki, siis vala sellele kohe sort valget veini peale, punase veini plekk taandub.

Söögisooda. Söögisoodaga saab kriimustamata puhastada läikivaid pindu, eemaldab erinevaid plekke ja rasvu. Põhjakõrbenud poti saad puhtaks, kui keedad seda vee ja soodaga 10 minutit. Eemaldab ummistused torudest, neutraliseerib happed. Sooda aitab eemaldada kopitanud lõhna külmkapist, mööblilt ja vaipadelt, higilõhna kingadest, selleks raputa söögisoodat kingadesse, lase öö otsa mõjuda ja hais on kadunud.

Kohvipaks.  Kohvipaksu kogutakse ja pannakse väetiseks roosidele, sellega on võimalik peletada sipelgaid (näiteks kasvuhoonest). Kui  paned puude alla kohvipaksu, ei tule jänesed õunapuid sööma. 

Lõikelaud. Puidust lõikelauda pese aeg-ajalt sooja seebiveega, mitte nõudepesumaisnas. Uuendamiseks lihvi liivapaberiga lõikejäljed ja karedaks kulunud pind maha ning õlita, näiteks oliivõliga. Lõhnad võtab ära söögisoodaga hõõrumine, lase seista mõni minut. Samuti sobib selleks sidruniga hõõrumine.

Aed. Riputa CD plaadid marjapõõsa või peenra juurde, see peletab linnud marjadest eemale.

Mutt. Muttidest saab lahti, kui valada aukudesse tõrva või petrooleumi. Ei meeldi mutile ka kanged ja ebameeldivad lõhnad.

Tolmune arvuti. Kui arvuti lülitab ennast iseenesest välja, siis võib olla üheks põhjuseks  riistvara või ka jahutuskanalite tolmumine ja arvuti kuumeneb üle. Ise ei ole mõistlik tolmu imema hakata, võib asja veel hullemaks teha. Tuleks arvuti puhastamiseks asjatundjatele viia.

Prillid. Pese prille regulaarselt nõudepesuvahendi lahuses. Hõõru ähmastanud prille lahjendamata nõudepesuvahendiga. Kui kruvid prillidest lahti tulama kipuvad, kata nende otsad läbipaistva küünelakiga.