31. maini kestev ideekonkurss "Tulevikutuulik" ootab  nutikaid lahendusi küsimusele, kuidas võiksid tulevikus tuulest elektrit tootvad tuulikud välja näha.

„Aeg-ajalt on siin-seal kuulda, et elektrituulikud risustavad vaatepilti," põhjendas Eesti Tuulenergia Assotsiatsiooni kommunikatsioonijuht Tuuliki Kasonen-Lins, miks tuulikute väljanägemine on oluline teema. "Ma isiklikult küll usun, et siin on ilu tegelikult vaataja silmis. Kui aga laiemalt rääkida, siis tänapäeva trendid näitavad taastuvenergia arengu jätku ja fossiilsete kütuste taandumist, seega tuleb meil kas praeguste tuulikutega harjuda, nii nagu oleme harjunud näiteks elektripostidega, või siis midagi paremat välja mõelda," lisas Kasonen-Lins.

Konkurss "Tulevikutuulik" ongi hea võimalus välja pakkuda innovatiivseid ideid tuulikute väljanägemise osas.

Oodatud on nii noored mõtlejad kui ka vanad tegijad

Noorte konkursi peaauhinnaks on reis tuulikutootja WinWind tehasesse Soome linnas Haminas koos tuulepargi ning elektrituuliku gondli külastusega. Auhind sisaldab ekskursiooni, laevapileteid ja majutust Helsingis.

Põhikonkursi kategooria peavõitjat ootab uue põlvkonna täishübriidajamiga sõiduauto Toyota Prius ühe kuu kasutusõigus.

Lisaks paneb Eesti Energia välja eriauhinna väljapaistvamatele osalejatele – Baltimaade võimsaima tuulepargi külastus Aulepas koos pääsuga elektrituuliku gondlisse.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja globaalsel tuulepäeval 15.juunil 2010 ning tööd eksponeeritakse Vabaduse väljaku tunneli Eksperimentaalgalerii näitusel „Tulevikutuulik“ ning kodulehel www.tuuleenergia.ee.

Ideekonkursi „Tulevikutuulik“ korraldaja on Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon ning partneriteks Eesti Kunstiakadeemia, Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, AS Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõte, AS Toyota ja OY Winwind.

 Lisainfot konkursi tingimute kohta leiate: http://www.tuuleenergia.ee/konkursid/