2011. aasta suve jooksul kogus Djurrättsalliansen (Loomade Õiguste Liit) filmi- ja pildimaterjali 7 Rootsi mingifarmi kohta. Nagu eelmisel aastal avaldatud sarnase uurimuse puhul, näitab materjal ka sel aastal pilte loomadevastasest julmusest karusloomakasvandustes. Ka „kahetasemelised puurid“, millega Rootsi Põllumajandusnõukogu loodab mingikasvatuse päästa, pole loomade heaolu suurendanud.

Pärast eelmise aasta karusloomafarmide uurimuse avalikustamist, üritas põllumajandusminister Eskil Erlandsson skandaali kiirelt lõpetada, lubades kiiremas korras olukorraga midagi ette võtta ning farmidesse vastavad ametnikud olukorda kontrollima saata.

Vangistuses elamisest stressihäiretega mingid, katkised ning räpased puurid, surnud loomad ning väga palju erinevate vigastustega loomi, mis teiste liigikaaslaste poolt tekitatud, on vaid mõned probleemid, mis karusloomafarmides esinevad.

Teiste riikide olukord ei erine suuresti Rootsi farmidest, olenemata sellest, kas tegu on „kahetasandiliste puuride“ või nn. tavapuuridega.

Mais 2011 tegi Rootsi Põllumajandusnõukogu ettepaneku seadusemuudatuseks, parandamaks loomade olukorda karusloomafarmides. Seadusemuudatus peaks jõustuma 2014. aastal, hetkel konsulteeritakse erinevate osapooltega.


Video Rootsi karusloomafarmidest.

Hoiatus! Tegemist on häiriva videoga, mida ei tasu näidata lastele!