Balti ja Põhjamaade mitmekesiseim koduloomade ja -lindude näituslaat toimub 10.-12. mail Luige näituseväljakul, tuues kokku maa ja linnarahva, loomaarmastajad, aiandushuvilised

Näituslaada tõmbenumbriteks on loomanäitused, kus on esindatud kodu- ja eksootilised loomad, linnud ning mere- ja tiigikalad. Kohal on Eesti Tõuloomaühistu ja Eesti Lihaveisekasvatajate Selts oma veistega, Estfarm kodulindude ja küülikutega, Sireli & Iisaka talu ning Lahemaa lambad, Muhu jaanalinnu- ja Wile Apakafarm jt. Esmakordselt tuleb sel aastal pealinnarahvast külastama Saaremaa Zoo Risto Ränk’i juhtimisel.

„Selleks, et näha korraga nii palju loomaliike ja tõuge nagu meil, tuleks kuu aega Eesti talusid läbi sõita” lisab loomanäituse korraldaja Koit Põld.

Tänavune laat toob kohale rohkem kui 250 eksponenti Eestist ja välismaalt. Aianduslaadal osalevad parimad Eesti aiandusspetsialistid- Seedri, Luige, Arli ja Krista jt puukoolid, tuues külastajateni mitmekesise valiku istikuid, seemneid ja taimematerjali. Siin on ideaalne võimalus suhelda ekspertidega, kes jagavad teadmisi aiandusmaailmast ning annavad väärtuslikke nõuandeid. Lisaks on kohapeal rikkalik valik aiatööriistu ja -seadmeid, et muuta teie aia unistused teoks. Kohal on ka kodumaised toidutootjad, kes pakuvad nii traditsioonilisi toite kui ka uusi maitseid.

Lasteala pakub ka sel aastal igas vanuses lastele midagi. Siin toimuvad lõbusad mängud ja laste jooks ning kohal on batuudid, hüpitaja, zorb-pallid ja veeatraktsioonid. Seiklushimulised saavad proovida kätt lasketiirus või ronimisseinal ja sõita elektriautode liikluslinnakus. Esmakordselt on kohal raadioteel juhitavate mudelautode rada, mis kindlasti pakub põnevust nii väikestele kui ka suurtele. Loomulikult saab ka sel aastal poniga sõita, mis on alati laste lemmik. 

Luige Maaelu Näituslaat on suurepärane võimalus tutvuda Eesti maaeluga, saada inspiratsiooni kodu ja aia kujundamiseks ning nautida kvaliteetset aega perega. Kõik huvilised on oodatud osa saama sellest erilisest sündmusest!

Lisainformatsiooni näituslaada kohta leiate kodulehelt www.luigelaat.ee ning Facebookis