Nahk võib suvel muutuda pigmendilaiguliseks. Liigse kuumuse tõttu on naha vee ja õli tasakaal häiritud. Rohke higistamine ummistab poorid ning tugevad UV kiired põhjustavad teisi kahjustusi, nagu kortsude teke, naha lodevaks muutumine- enneaegne vananemine.

Loputa: Esimene samm igapäevaseks nahahoolduseks on regulaarne loputamine jaheda veega. Higi koosneb toksiinidest, mis kuivades jäävad naha pinnale alles.


Koori: Kehakoorija eemaldab hästi surnud naharakud, pehmendab naha pinda ning vähendab ka raseerimisel sissekasvavate karvade teket.

Soovitus! Ära kasuta näonaha jaoks suurte graanulitega koorijat. Need tekitavad nahale imepisikesed rebendid, mis viivad hiljem ebaühtlase jumeni pärast pikka päikese käes olemist.


Toniseeri: Päike ja õhusaaste võivad halvasti mõjuda naha elastsusele. Näo toniseerimine hoiab naha puhta ja pringina.

Vihje: Meeste nahk on paksem ja tugevam, seega talub see rohkem keemilisi ühendeid, nagu glükoolhape, mis hoiab poorid puhtad ja takistab raseeritud karvade sisse kasvamist. Naistel on lai valik, sest pea kõik nahahooldusfirmad toodavad nahka toniseerivaid seerumeid.


Niisuta: Suvekuudel aurustub läbi naha palju vett, nahk jääb kuivaks ja kaotab elastsust. Seda soodustab kõvasti ka kloorivesi ja soolane merevesi.

Soovitus! Kanna alati näole niisutajat, see muudab naha vees olles justkui veekindlaks ning nahk ei kuiva, vaid säilitab niiskuse ka pärast suplust.


Igapäevane SPF 15 päiksekreemi kasutamine on soovitatav, kuid SPF 30 kreemi tuleks kasutada minimaalselt, kui ollakse kaua väljas. Parim on päiksekreem, mis on nii UVA kui ka UVB kaitsega. Päikeseprillidega saad kaitsta lisaks silmadele ka näonahka. On prille, mis blokeerivad UV kiired 90%- 100% ulatuses. Alkohol ja kofeiin mõjuvad halvasti isegi nahale, kaotades sellest loomulikud õlid ning muutes selle kuivaks. Liikumine uhub nahast välja jääkained ning soodustab samas kasuliku rasu teket ja hoiab naha loomulikuna niiske.

Meeste nahk on 20% rasusem, poorid on märgatavalt suuremad, seega tuleks meestel nendel palavatel suvekuudel nahahooldusega tegeleda veel rohkem kui naistel.