Hädavajalike tervisetoodete müük teenindusjaamades on kõige populaarsem maapiirkondades, kus apteegid suletakse varakult. Kõige enam ostetakse seedimisvaegusi ja külmetust leevendavaid tooteid, kuid ka vitamiine ning rasedusteste.

  • Ettevõtlus
  • 11. september 2020
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

„Tervisekaupade müük teenindusjaamades on osutunud planeeritust edukamaks, mis on selge märk, et inimesi tabavad tervisehädad ootamatult ning nad soovivad neile koheselt leevendust leida, mitte oodata järgmise hommikuni, mil apteegid avatakse,“ lausus Circle K Eesti AS-i kaubandusdirektori Diana Veigel.

Ta lisas, et kuna inimeste elutempo muutub üha kiiremaks, siis on oluline, et ka teenindusjaamadest oleks võimalik soetada kõik hädavajalik nii kodusesse majapidamisse kui sõidukisse.

Kahe kuu jooksul, mil tervisekaubad on teenindusjaamades müügil olnud, on kõige populaarsemateks toodeteks osutunud söetabletid, nohu ja külmetust leevendav palsam Kuldtäht, looduslik nohu abivahend Quixx ning antiseptiline lahus Asept. Samuti põletusgeel, vitamiinid, kurgupastillid, silmatilgad ning rasedustestid.

Veigeli sõnul ostetakse tervisekaupu kõige enim just maapiirkondade teenindusjaamades, kus apteegid suletakse tihtilugu küllaltki vara.

„Meie soov on tervisetoodetega pakkuda kiiret lahendust neile, kes tunnevad kasvõi hilisõhtul, et haigus hakkab ligi tikkuma ning soovivad sellele koheselt jaole saada. Kindlasti ei konkureeri teenindusjaamad apteekidega, kuna professionaalset apteekri nõuannet ei asenda miski,“ selgitas Veigel.

Ta tõi näite, et põletuse korral ei saa oodata põletusgeeli soetamisega hommikuni, vaid seda tuleb peale kanda nii kiiresti kui võimalik, et põletuskahjustust minimeerida, kuid kuna apteekrit teenindusjaamas ei ole, saab tervisenõu alati vajadusel küsida 24/7 avatud perearsti nõuandeliinilt 1220. 

Kaubandusdirektor lisas, et tihtilugu küsivad kliendid ka käsimüügiravimite kohta nagu näiteks valuvaigistid, kuid vastavalt seadusele pole  lubatud teenindusjaamades käsimüügiravimeid müüa.

„Kui meil oleks lubatud ka käsimüügiravimeid müüa, siis kindlasti oleks neil minekut,“ ütles Veigel.

Ta sõnas, et tervisekaupade tootevalik teenindusjaamas laieneb vastavalt tarbijate eelistustele ning hooajale. „Kui suvel oli fookuses laialdane haava- ja põletustoodete valik, siis läheneval haigusteperioodil suurendame kindlasti immuunsust tugevdavate toodete ja külmetust leevendavate toodete osakaalu,“ kirjeldas Veigel.