Kuidas läheb loomade varjupaikadel, selle kohta annab Bioneerile aru Triinu Priks Varjupaikade MTÜst:
- Elurikkus ja looduskaitse
- 20. märts 2021
- Foto: Koer ootamas oma uut kodu. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
Suuremad uudised on need, et oktoobris oli meil musta kassi kuu ja sel aastal tegime kasside koju saatmises rekordi vaatamata sellele, et meil on üks varjupaik vähem kui eelmistel aastatel. Novembris toimus vanemate koerte kodudesse saatmiseks kampaania 5+ koerte kuu.
Tundub, et hetkel ei ole koroonakriis hakanud veel mõjutama varjupaikasid, loomi tuleb ja läheb üsna sama palju kui eelmistel aastatel samal ajal. Otseselt koroonaga seoses ei ole meile teadaolevalt sattunud peale ühe kevadise koerapaari rohkem kedagi varjupaika. Nemad on juba mõlemad uutes kodudes.
Vaatamata sellele, et me ise steriliseerime kõik meilt uutesse kodudesse minevad loomad, kelle vanus vähegi võimaldab ja ka kliinikud ütlevad, et steriliseerimiste arvud järjest tõusevad, siis vähemalt kasside osas ei ole mitte mingisugust muutust näha. Igal aastal on tunne, et neid on veel rohkem. Statistika numbrite vaatamine näitab, et on sama palju, aga kui see hooaeg on käes, siis on küll tunne, et tahaks karjudes metsa poole joosta vahepeal.
Linnades ei ole enam kuigi palju kassikolooniaid, kuid nüüd on tõstatunud see teema maapiirkondades, kus võib-olla varem tolereeriti seda rohkem ja ei võetud varjupaigaga ühendust. Loodus tegi nö "oma töö." Võib-olla siin on koroona mõjud näha, sest inimesed on rohkem liikunud maapiirkonda ja teevad rohkem kodust tööd ja märkavad ka seetõttu rohkem.
Kutsikavabrikud on nii peidus, et väga raske on hinnata, kas neid on vähemaks jäänud, kuna kellelgi pole õrna aimu kui palju neid üldse võib olla ja kui paljud neist on avastatud. Õnneks on viimasel ajal hakatud ka seda nägema kui probleemi ja teatama kui märgatakse. Samuti on Veterinaar- ja Toiduamet teinud julgeid otsuseid ja loomi vabrikutest päästnud.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta