Toidu- ja esmatarbekaupade e-pood Barbora.ee lõpetab sellest nädalast tellimuste kohaletoimetamise plastikkottides ning kõik ostud pakendatakse taaskasutatavatesse paberkottidesse. Lisaks vähendab Barbora märkimisväärselt väiksemate ühekordsete kilekottide kasutamist pakendamisel.
- Tarbimine ja tervis
- 4. juuni 2021
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Seni said kliendid ostu tehes valida, kas soovivad oma kaupade komplekteerimist kile- või paberkottidesse. Tänase seisuga langeb paber- ja kilekottide eelistuste arv Barbora klientide seas pooleks.
"Pakume ostjatele paberkotte juba teist aastat ning ajapikku on selle tarneviisi eelistajate hulk üha kasvanud, moodustades tänaseks poole kõigist tellimustest," lausus Barbora.ee tegevjuht Kirke Pentikäinen. "On rõõmustav, et üha enam ostjaid valib jätkusuutlikuma pakendi ning soovime nüüdse sammu näol ka ettevõttena täiendavalt panustada kestlikumasse valikusse."
Pentikäineni sõnul on kõik Barbora paberkotid valmistatud kestliku metsakasutuse reegleid järgivast puidust; kotid on taaskasutuseks piisavalt tugevad ning jäätmetena on nad vanapaberina sajaprotsendiliselt taaskasutatavad. "Loodame, et ka kliendid meie sammu hindavad," märkis ta.
Barbora loobub suurtest plastikkottidest korraga nii Eestis, Lätis, Leedus kui Poolas. "Samaaegselt korraldasime ümber ka oma komplekteerimisreegleid ning kasutame näiteks külmutatud ja muude lahtiste toidukaupade pakendamisel senisest vähem ühekordseid kilekotte,"rääkis Barbora.ee tegevjuht.
Kokku on Barbora Pentikäineni sõnul väikeste kilekottide - mida saab samuti kodus koos muu plastikuga eraldi koguda - kasutamist vähendanud enam kui veerandi võrra.
"Teatud toodete puhul on hügieeni- ja toiduohutusnõuetest tulenevalt ühekordsete kilekottide kasutamine paratamatu. Kuid pingutame ettevõttesiseselt ka edaspidi selle nimel, et komplekteerimisel ühekordseid kilekotte nii vähe kasutada kui hädavajalik," lausus Kirke Pentikäinen.
Toiduainetest pakendatakse jätkuvalt ühekordsetesse kilekottidesse tootja poolt pakendamata kaalutooted, nagu näiteks kommid, pähklid jne. Samuti ka eelpakendamata puu- ja köögiviljad, mis võivad lahtisena muid kaupu kahjustada või määrida.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta