Tallinnas Madara tänaval asub üks huvitav käsitöösalong – Teeme TeistMoodi.

  • Isetegija
  • Kaire
  • 30. detsember 2017
  • Foto: Paberkott, mis ei ole otseselt selle loo järgi tehtud. Pixabay, CC Public Domain

Minu põgus tutvus salongiga algas taaskasutusest. Nagu kõigil juhtub, et mõned riided lihtsalt on ära kulunud või kantud, jäävad kapinurka kandmata seisma jne.

Ühel päeval saabus hetk, mil ma sain üleskutse viia vanad kasutuseta jäänud teksapüksid käsitöösalongi Teeme TeistMoodi. Minusugusele inimesele, kes end õmblusmasina taga ebakindlalt tunneb ja haarab kinni võimalusest teistele midagi kasulikku teha, tundus see väga ahvatleva võimalusena.

Nii asusingi oma teksapükside varusid kriitilise pilguga üle vaatama. See kutsumise idee oli mulle väga südamelähedane – näidata teismeliste grupile osakest taaskasutuse maailmast.

Oma otsingute tulemusena leidsin mõne paari pükse ja suundusin koos mind kutsunud seltskonnaga kokkulepitud ajal käsitöösalongi. Kohapeal avanev vaatepilt oli vägagi muljetavaldav ja pilk ümbritsevale rääkis väga palju seal tegutsevate inimeste huvidest.

Sel ajal kui kõik vaimustunult huvitavaid õmmeldud esemeid uurisid, märkas minu (lihtsaid) taaskasutusideid otsiv pilk laua ääre all rippuvat tagasihoidlikku paberkotti. Varsti algaski käsitöösalongi tutvustus noortele, mille vältel sai palju huvitavaid fakte ja lugusid kuulata.

Terve see aeg ootasin võimalust tutvuda kangastest ümbritsetud paberkoti looga...

Mis oli tegelikult iseenesest väga lihtne ja geniaalne. Ühel naisel tuli ühel hommikul tööle jalutades mõte proovida ajalehest kotti õmmelda ning kohale jõudes tegi ta selle idee teoks.

Kuidas kotti teha:

*Võtta u 2-3 kihti lehti.

Tugevama koti jaoks õmmelda lehekülgi diagonaalselt läbi. Kui on teada, et sisu tuleb kergem, võib selle etapi vahele jätta.

TeistMoodi ajalehest paberkott

Seejärel tuleb voltida pooled kokku (ajaleht kinnisena) ja õmmelda alumine ja lahti olev küljeäär kokku.

Sellisel kujul sobib kott näiteks asjade hoidmiseks. Väga praktiline on seda kasutada tavalise prügikoti asemel, kui eesmärgiks on kasutatavat kilehulka kodus vähendada.

TeistMoodi ajalehest paberkott

Kui soovida tugevat kandekotti, siis tasub teha täiendused: algses, tugevdustega etapis voltida ülemine äär tagasi ja õmmelda kinni. Lõpetuseks teha augurauaga tugevdatud ülaosale augud ning nööri (või riideribade) abil lisada sangad.

TeistMoodi ajalehest paberkott

Head meisterdamist!