Paavst Franciscus ärgitas laupäeval noori katoliiklasi arendama välja uut ja õiglasemat majandusmudelit, mis võiks aidata kaasa planeedi keskkonnahävingust päästmisele ja aitaks vaeseid ja kõrvalejäetuid.

Franciscus kõneles videopöördumises noortele äriliidritele ja ärgitas neid astuma suuri samme suhete muutmiseks maailmamajanduses.

"Te peate mõistma teistsuguse majandusnarratiivi kiireloomulist vajadust," ütles katoliku kiriku pea, "Praegune maailmasüsteem on kindlasti jätkusuutmatu mitmest vaatenurgast ja kahjustab meie... maad, mida on nii rängalt väärkoheldud, rüüstatud, lisaks vaestele ja kõrvalejäetutele meie seas," ütles paavst.

Ta märkis, et koroonaviiruse pandeemia on pannud inimesi mõtlema praegu maailmas valitsevale olukorrale.
"Kui meie praegune tervisekriis on möödunud, siis kõige halvem reaktsioon oleks laskuda veel sügavamale palavikulisse tarbimismaaniasse," ütles Franciscus.

Argentinas sündinud paavst on korduvalt kritiseerinud kapitalismi, süüdistades seda ükskõiksuses sotsiaalse ebavõrdsuse suhtes ja planeedi ressurssidest paljaksriisumises.

Ta kutsus noori äriliidreid ja akadeemikuid 115 riigist "looma majanduskultuuri", mis tekitab usaldust ja looks vahendeid, "mis valgustaks mõistuseid, soojendaks südameid" ja annaks "kõigile noortele inimestele, kedagi kõrvale jätmata, tulevikuvisiooni".