Sel nädalal koristati Pirita jõe ja Vabaõhukooli tee vahelist metsaalust, Maarjamäe klindi alust metsa ning Regati puiestee ümbrust. Praeguseks on jäätmejaama viidud 12 konteineritäit  ehk 18 tonni jäätmeid.

  • Jäätmed
  • 2. mai 2021
  • Foto: Piritalt kinni peetud prügi/Pirita LOV

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on Pirital käsil igakevadine koristusring. „Koristame Pirita jõe maastikukaitseala Vabaõhukooli tee äärde jäävaid alasid, Maarjamäe klindi alust metsa ja Regati puiestee ümbrust. Kokku tuleb korjata eri liiki jäätmeid alates lendprahist ja lõpetades metsa alla tassitud mööbli, olmeelektroonika ja eterniidiga. Kokku on korjatud koormate kaupa vanu rehve,” sedastas Liinat.

Regati puiestee äärset ala puhastati kuni veepiirini ning prahti on kokku korjatud parklast ja parkla servades kasvavatest põõsastest. „See on eramaa, mis on olnud aastaid pinnuks silmas nii linnaosavalitsusele kui ka mupole seepärast, et on räämas ja sealt on väga ebameeldiv mööda käia.

Soovime, et keskkond oleks puhas, ja nii korjame prügi sealtki ning saadame jäätmejaama,” arutles Liinat. „Seadus ütleb, et maa peab korras olema, kuid kahjuks kõik seadust ei täida. Nii koristame ka RMK hallatavaid maid, et metsaalused ning oja- ja teeperved näeksid kenamad välja,” tõdes Liinat.

Nädalaga on Pirita koristusaladelt jäätmejaama viidud 18 tonni jäätmeid – viis konteineritäit mootorsõidukite vanarehve, kuus koormat olmejäätmeid ning üks konteiner ehitus- ja lammutusprahti. Viis konteinerit seisavad ladustatud prügikottidega kogumisalade juures ja need sõidutatakse jäätmejaama tühjendamisele esmaspäeval.

Pirita linnaosa valitsuse tellimusel teevad kevadisi koristustöid pereettevõtted OÜ Hong ja Kalrem OÜ. Tööd lähevad maksma umbes 5500 eurot.