Olen 33-aastane Maarja, kes on alati oma elus otsinud uusi väljakutseid ja võimalusi, tahtnud proovida, katsetada, kogeda ja tunda enda nahal kõike uut! Unistan ja tegutsen palju! Olen positiivne ja rõõmsameelne! Mu järgmine unistus on saada tuntuks oma erilise käsitööga ning suurendada seeläbi tellimuste arvu.

Aastaid tagasi alustasin purgimütside valmistamisega. Tegu on alumiiniumpandi pakendist lõnga abil kokku heegeldatud mütsidega. See on nii taaskasutus kui ka käsitöö. Alustasime Saku, Rock ja A. Le Coq märkidega mütside heegeldamisega, mida kinkisime sõpradele, mis läksid auhindadeks või oksjonitele müügiks.

Ettevõtluskoolitus sai küll läbitud, kuid soovitud toetust ei saanud, seega jätkasime tegutsemist omal käel. Oma kaupa oleme müünud Eesti suurematel üritustel nagu Maamessil, Grillfest’il, Õllesummeril ja ka Soomes Ruisrock’il, kuid lisaks eelnimetatuile ka paljudel teistel üritustel.

Kliendid hakkasid jagama mulle ideid, mida ma usinalt ka rakendasin. Lisaks kaabudele hakkasin meisterdama ka nokamütse ja klappidega mütse. Mütse kaunistame ilusate mütsituttidega. Kui suvehooajad läbi saavad, võib mind kohata erinevates baarides, kõrtsides ringi liikudes, tantsides ja heegeldades. Iga mütsi kohta saab rääkida oma loo! 

Üks huvitav lugu seostub Rummu Rock’iga. Sõbrad olid autos sõiduvalmis ning palusin neil juua ära 3 purki Rock’i õlut, et ma saaks kohapeal kontserdi ajal materjali tükeldada, augustada ja mütsi valmis meisterdada. Tavaliselt mütside tõttu sunniviisilist joomist ei toimu, aga seekord oli sõpradel plaanis Rock õlut nii kui nii juua.

Jõudsime piletite müügikassa juurde, kust ma tühja taaraga läbi ei saanud, sest turvameeskond ei lubanud. Pidin taara piletilaua alla viskama, kuigi mainisin küll, et see on vaid tühi taara ja mul on seda hädasti vaja. Hõiskasin sõpradele: "Uut taarat on vaja ja endiselt Rocki."

Kontserdiplatsil saingi oma kolm purki taarat kätte ning oh imet, ma oleks nagu kulda näinud! Kiirelt haarasin käärid, lõikusin purke ning pesin need Rummu karjääris puhtaks. Mul oli hirm kääride pärast, seega peitsin need lõnga sisse, sest äkki oleksid need ka ära võetud. Võtsin augustaja, tegin augud sisse ja hakkasin lõngaga heegeldama.

Õhtujuhiks oli sel korral Venno Loosaar, kes tuli mikrofoniga minu juurde ja küsis: "Vabandage, tütarlaps, mida te teete siin?" Ma vastasin, et naudin kontserdi ja teen taarast mütse, ning mainisin muuhulgas, et taarat on juurde vaja. Venno lausus seepeale: "Kas te kõik kuulsite, et sellel tüdrukul on taarat tarvis ja ta teeb teile sellest mütsi?" Mina muidugi tantsisin ja heegeldasin edasi, õhtu lõpuks sai müts valmis ja kinkisin selle sõbrannale.

Selline lugu siis Rummus – läbi takistuste võiduka lõpuni! Neid lugusid on palju!

Teen mütse bändide logodega nagu Hellad Velled, Patune Pool ja Respekt. Olen jõudnud selleni, et saan teha klientidele unistuste piltidega mütse. Idee tuli öösel! Kannad unistusi peas ja need täituvadki! Eesti lipu värvides mütsid on siiski meie rahva lemmikud.

Klient, kes ostab mütsi, tahab hallist massist välja paista, erineda teistest või tahab lihtsalt mütsi sõbrale kinkida. Mütse saab kanda iga ilmaga igal pool. Mina kannan näiteks iga päev.

Mütsidega soovin edasi jõuda suuremate tellimusteni. Mütse saavad kanda jalg-, korv- või rallifännid. Müts võib olla igasuguse fänni- või firmalogoga müts – miks mitte! Lisaks olen jõudnud vahva ideeni – mütsid võivad isegi vilkuda! Klientide ideed on siiralt teretulnud!

Olen suurepärane jutuvestja, kes laulab, tantsib ja räägib põnevaid lugusid. Armastan oma ideed niivõrd, et soovin jagada seda end ümbritsevate inimestega.

Inimesed on uskumatult lahedad ja minu motoks on, et teeme Eestis midagi ära! TAASKASUTUS ON POPP!

Rohkem pilte ja infot purgimütsidest leiad siit:

Street Individuals blogi: Laulev, tantsiv ja vahvate lugude rääkija Maarja, armastan oma ideed nii väga ja jagan end ümbritsevate inimestega seda.


Youtube
Facebook


Maarja Holter