Laupäeval, 15. septembril kell 19 alustab Tallinnas Vanalinna Muusikamajas oma teist hooaega pärimuskontsertide sari Reval Folk. Korraldajad otsustasid kasutada hooaja jooksul kohvikus vaid taaskasutusnõusid.

  • Jäätmed
  • 12. september 2018
  • Foto: Mummulised tassid. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Reval Folgi eesmärgiks on näidata seeläbi eeskuju ka teistele Tallinna kultuurisündmustele ja vähendada tekitatava prügi hulka.

„Soovime näidata, et korduvkasutatavate nõudega saab üritusi korraldada. On mitmeid festivale Eestis, kes on teinud eeskujulikku koostööd MTÜ-ga Topsiring ning teinud muidki omapoolseid samme, et vähendada oma ökoloogilist jalajälge. Samas kasutavad mitmed toitlustajad endiselt plastiknõusid,“ ütles kontserdisarja korraldaja Kadri Allikmäe. „Meie kohvikus saavad inimesed juua teed ja kohvi korduvkasutatavatest nõudest, mille oleme kogunud kokku headelt annetajatelt. Nii anname juba ühe ringi läbi teinud nõudele uue võimaluse. Loodame väga, et see on eeskujuks ka teistele kultuurikogunemiste korraldajatele.“

Valiku kasutada sel hooajal vaid taaskasutusnõusid tegi omaalgatuslikult ka Reval Folgi koostööpartner Tallinna Tantsuklubi, kus palutakse osalejatel alati oma joogitops kaasa võtta.

„Maailm saab muutuda ainult inimeste kaudu. Mida rohkem on ühiskonnas juttu ühekordsete nõude, lühiajaliste riiete, hooajalise mööbli jmt küünilisusest, seda rohkem on meil võimalusi, et iga inimene hakkab enda vastutust tunnetama ja tegutsema sellest lähtuvalt,“ ütles Tallinna Tantsuklubi eestvedaja Leanne Barbo. „Harjumusi on raske muuta, aga kui see õnnestub, oleme me loonud uue harjumuse – endast mitte vastutustundetult prahti maha jätta.“

Reval Folgi esimene kontsert on pühendatud puhtale maailmale ning seeläbi tehakse kummardus ka samal päeval toimuvale, Eestist alguse saanud ülemaailmsele prügikoristuskampaaniale „World clean-up day“. Pärimuskontsertide sari lubab, et kõik, kes hooaja vältel võtavad sündmusele kaasa oma tassi, klaasi või topsi, pääsevad alati sisse sõbrapileti hinnaga.

Kontserdisari korraldab sellel sügisel kolm sündmust Vanalinna Muusikamajas. Esimesel kontserdil, mis toimub juba 15. septembril kell 19, astub üles Eesti-Walesi duo SILD (Sille Ilves ja Martin Leamon) koos suvises rahvusvahelises pärimuslaagris Reval Etno osalenud lastega.

 „Peale Maailmakoristuspäeva on 150 riigi pilgud pööratud Eesti poole edasiste lahenduste otsimisel prügivastases võitluses. Kultuurisündmused saavad ühiskonnale siinkohal eeskuju näidata. Me väärime puhast riiki ja puhast planeeti. Prügi tekitamise vähendamine sündmuste, organisatsioonide ja indiviidide tasandil on selle osas esmatähtis,“ ütles Allikmäe.
Alates 2019. aasta algusest on Tallinnas suursündmustel keelustatud ühekordsed plastiktopsid.

Reval Folgi kontserdid on ühtlasi kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul!