Eesti Energia Rohelist Energiat ostetakse aastas 20 GWh, millega saaks rahuldada kogu Viljandi linna kodude elektrivajaduse. Iga nädalaga lisandub ligi 50 uut Rohelise Energia kasutajat.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Rinki sõnul on Rohelise Energia müük läinud väga hästi. “Teeb rõõmu, et vaatamata keerulisele majandusolukorrale on siiski tuleviku ees vastutust tundvaid firmasid ja eraisikuid, kes hoolivad puhtast elukeskkonnast ning on valmis Rohelise Energia eest veidi kõrgemat hinda maksma,” ütles Rink.

Rohelise Energia kliendid tarbivad vaid taastuvatest energiaallikatest, peamiselt tuulest ja veest, toodetud elektrit. Rohelist Energiat edastatakse klientideni ühtses elektrivõrgus. Eesti Energia peab Rohelise Energia koguste üle täpset arvestust. Nii garanteerib Eesti Energia, et iga müüdud Rohelise Energia kilovatt-tund vastab toodetud taastuvenergia hulgale.

Täna on suurimad ja tuntumad Rohelise Energia tarbijad Rocca al Mare kaubanduskeskus, E-Piim, Rakvere linnavalitsus ja ABB. Rohelist Energiat tarbib ka ligi paarkümmend Eesti omavalitust ja üle saja erineva ettevõtte.

Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks saab Eestis taastuvenergia osakaal ning väheneb mittetaastuvatest allikatest toodetud elektri kogus. Hetkel toodetakse kogu Eestis tarbitavast elektrienergiast ligi 3% taastuvatest allikatest, millest suurima osa annab Eesti Energiale kuulub Baltimaade võimsaim tuulepark Aulepas.