Sõbralt Sõbrale kaubamärgi all tegutseb 19 ringluspoodi Tallinnas, Tartus, Narvas, Viljandis, Keilas, Kärdlas, Põlvas, Tõrvas, Kohtla-Järvel, Valgas, Kuressaares, Rakveres, Pärnus, Raplas ja Klaipedas. Kauplustesse saavad kõik inimesed annetada oma kodus üleliigseks muutunud, kuid korralikke esemeid – riideid, jalanõusid, mööblit, kodutehnikat, mänguasju, raamatuid, kodukaupu ja tööriistu. 

Sõbralt Sõbrale kogub kokku kasutuseta riided ja asjad ning aitab puudustkannatavaid peresid

Sõbralt Sõbrale kauplused alustasid tegevust juba 1998. aastal. Eestis kogutud asjade üle peetakse eraldi müügiarvestust ning saadud vahendid suunatakse heategevuseks. Nii saab alguse „Hoolime koos” ringlus, mille abil aidatakse puudustkannatavaid peresid, lähtudes nende konkreetsetest vajadustest. 

Kaks korda aastas korraldab Sõbralt Sõbrale keerulistest majandustlikest oludest pärit või muul moel ebavõrdse taustaga lastele Nuutsaku õppe- ja puhkekeskuses Hoolime koos laagreid. Laagrid annavad rasketest oludest pärit noortele võimaluse olla osa hoolivast ja rõõmsast ja perekonnast. Õpetlike ja mänguliste tegevuste kaudu õpitakse oma tulevikku positiivses suunas kujundama.

Teismeikka jõudnud noortele toimuvad kord aastas malevad. Asjatundlike täiskasvanute juhendamisel proovitakse kätt erinevate tööde tegemisel, millest tulevikus on praktilist abi, aga mis annab noorele ka enesekindlust ning töökogemust. 

Ettevõte on kaardistanud kümmekond keerulises olukorras olevat lastega perekonda, keda soovitakse toetada nii materiaalselt kui emotsionaalselt. Neid peresid on toetatud riiete-jalanõude ja kodumööbliga, aidatud remonditöödes, kodumasinate soetamisel, tervise küsimustes ja vajadusel ka nõustamisteenust pakkudes. Samuti on kantud laste huvihariduse ja treeningute kulusid. Koostöös Toidupangaga on pakutud ka toiduabi ning koostöös MTÜ Eesti Pagulasabiga aidatud sisustada Tartusse saabunud pagulasperede kodusid. 

Igal sügisel valmistab Sõbralt Sõbrale sadu koolipakke, et rõõmustada lapsi ja peresid, kelle jaoks koolitarvete soetamine uue õppeaasta alguses on majanduslik väljakutse. Jõuludel jagab ettevõte kingipakke lastele nii Eestis kui ka välismaal. Sõbralt Sõbrale osaleb ka „Täht Idas” kampaanias, mille eesmärk on valmistada jõulrõõmu maailma kriisikoldes sõjategevuse tõttu kannatanud lastele. Selleks kutsutakse inimesi üles panema kokku kingakarbi suuruseid pakke ja toimetama need Sõbralt Sõbrale kauplustesse. Lisaks teeb ettevõte ka ise sadu kingipakke puudustkannatavatele Eesti lastele.

Sõbralt Sõbrale hoolib inimestest ka läbi nõustamiskeskuse.

Sõbralt Sõbrale on sotsiaalne ettevõte ja kuulub Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku.

NÄIDE!

Mine Sõbralt Sõbrale lehele ja leia oma kodule lähim pood. 

Tallinnas on Sõbralt Sõbrale poed kolmes paigas: Mustamäe tee 8, Sõpruse pst 201/203 (Magistrali Keskus) ja Kopli 1 (Balti Jaama Turg). 

Aita oma asjad ja riided uuele elule! 

Aitäh! Su tegu loeb!

Sõbralt Sõbrale kogub kokku kasutuseta riided ja asjad ning aitab puudustkannatavaid peresid
Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.
Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.