Kiwi on mink ehk Ameerika naarits, kes elab varjupaigas koos umbes 40 kährikuga.

Tema lugu algas aga hoopis teisest kohast. Ta sündis karusloomafarmis, kus ta pidi pärast vaid mõne kuu pikkust pisikeses puuris elu surema gaasitamise teel. Uurimist tehes märkasid Otwarte Klatki aktivistid, et tema puurikaaslased olid mingipoega kõvasti hammustanud. Kahjuks on kannibalism karusloomafarmides tavaline.

Aktivistid otsustasid Kiwi elu päästa ja viisid ta kohe veterinaarkliinikusse. Mingipoja kehal oli mitmeid haavasid, mis vajasid õmbluseid.

Kiwi viidi Otwarte Klatki ja Szopowisko sihtasutuse poolt asutatud varjupaika, kus ta veterinaararsti hoole all taastus. Seal veedab ta oma aja mängides, supeldes ja oma kährikutest sõpradega suheldes.

Kiwi on nüüd ohutus kohas, kuid igal aastal tapetakse Poolas karusloomafarmides umbes 6 miljonit looma. Üheskoos saame tagada, et karusloomafarmid kaoksid lõplikult mitte ainult Poolast, vaid kogu Euroopa Liidust.

Loomus koos ligi 80 organisatsiooniga üle Euroopa ja maailma kutsub toetama Euroopa kodanikualgatust “Fur Free Europe” ehk “Karusnahavaba Euroopa”. Oma toetusallkirja karusnahavaba Euroopa heaks on andnud juba ligi 1,5 miljonit Euroopa kodanikku, sh üle 4000 Eesti kodaniku. Allkirja saab veel 1. märtsini anda lehel: et.furfreeeurope.eu.

Video Kiwi teekonnast karusloomafarmist varjupaika - Otwarte Klatki.