Möödunud nädalavahetusel on Eesti Metsloomaühingu kätte sattunud Tallinna linnas kaks lindu, keda on tulistatud!

Laupäeval leiti Tallinnas Paljassaares, parkla servast kaunis täiskasvanud luik, kes oli seletamatult uimane ja kõndimisel tuikus nagu oleks purjus. Röntgen Loomade Kiirabi Kliinikus tuvastas, et luike on lastud jahipüssist ja tema kehas oli erinevates kohtades 6 kuuli!

Tallinna linnas, Lasnamäel, leiti reedel vares, kelle kehas tänase röntgenläbivaatuse käigus Sõle Loomakliinikus tuvastati õhupüssi kuul ja kellel ilmselt laskmisega seotult on tekkinud ka paranematu jalaluumurd.

Mõlemad suursugused linnud kaotasid kellegi lõbutsemise tõttu oma elu. Kaks suurt ja kaunist lindu.

Oleme viimastel päevadel nähtust väga häiritud. Kas tõesti keegi ei näe ja ei kuule?

Metsloomaühingu vabatahtlik Kristi Meikar, kes käis luigega kliinikus, ütles: "Ma tahaks sellise inimese võtta endaga kaasa mõne sellise linnu juurde, kui teda hakatakse tuttu panema, et ehk jõuab inimesele kohale, et kuidas siis on nii kaunis ja suursugune lind, kes sulle otsa vaatab aga kelle sina oled aeglasesse mürgitussurma mõistnud oma ükskõiksuse või jahilusti tõttu, magama panna."

Üleskutse! Palun teavitage politseid alati kui kuulete või näete linnakeskkonnas, asulates või elurajoonides inimesi kasutamas tulirelvi või "ehmatamas" linde!
Palun jäädvustage võimalusel selline tegevus! Informeerige sellest Eesti Metsloomaühingut!

See, et pliid sisaldav laskemoon tuleb otsekoheselt keelustada, peaks olema nende lindude näitel kõigile selge. Kui lask looma-lindu ei tapa, siis tapab ta lõpuks aeglaselt ja piinarikkalt organismi mürgitav plii. Miks selline laskemoon on ikka veel lubatud? Nii pliihaavlitele kui pliid sisaldavatele õngeraskustele on alternatiive, need on lihtsalt veidi kallimad. Aga see siin piltidel on vaid väike osa selle "odavuse" tegelikust hinnast.

Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja annetustel toimiv organisatsioon.

Nii luige, varese kui kõigi teiste meie kätte igapäevaselt sattuvate loomade ja lindude kliinikuarvete maksmiseks palume jätkuvalt teie toetust!
Helista palun
nr 9009933 - annetad 5€
nr 9009955 - annetad 25€
(kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)
Annetuse võid teha ka pangakontole Swedpank EE952200221067573100
Selgitus: Metsloomade ja lindude abistamiseks!

Aitäh!